ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
ŠPORT
Rameno Mira Konopku vydržalo námahu (01.04.2019)

Pretekársky tím ARC Bratislava zvíťazil v triede GTC v pretekoch California 8 hours na legendárnom americkom okruhu Laguna Seca. Posádka Miro Konôpka, Zdeno Mikuláško (obaja SVK) a Andrzej Lewandowski (POL) na Lamborghini Huracán ST nemala v triede pohárových vozidiel konkurenciu, v celkovom poradí ju klasifikovali na 14. mieste, pričom za slovenským tímom skončili aj továrenské posádky Porsche, či Mercedes.
Mechanici slovenského tímu sa v pretekoch nenudili, keď museli opravovať aj zavesenie kolesa, či odstraňovať problém s tankovacím zariadením. Miro Konôpka bral preteky na legendárnom okruhu s prezývkou Vývrtka (podľa slávnej kombinácie zákrut s dramatickým výškovým prevýšením) ako prípravu na 24h Le Mans.
„V Kalifornii sa zišla menšia konkurencia, ako sme dúfali,“ zhodnotil víťazstvo v triede GTC, „no dobre sme si zajazdili. Chcel som si vyskúšať dlhé vytrvalostné preteky zo zdravotného hľadiska, keďže som na jeseň absolvoval operáciu ramena a takéto dlhé stinty do dvoch hodín som nemal kde jazdiť. Všetko napokon fungovalo dobre, Mikuláško aj Lewandowski podali zodpovedný výkon a v cieli sme prišli na solídnom 14. mieste."
ARC Bratislava sa v júni 2019 predstaví na slávnych pretekoch 24h Le Mans. Právo účasti v najslávnejších pretekoch sveta si slovenský tím vybojoval po triumfe v Ázijskej Le Mans Sérii.