ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
ŠPORT
Tím ARC Bratislave stál v Thajsku najvyššie (14.01.2019)

V treťom podujatí Ázijskej série Le Mans v thajskom Burirame dokázala posádka slovenského tímu ARC Bratislava v zložení Miro Konôpka, Kang Ling, Darren Burke zopakovať víťazstvo v triede LMP2 AM z japonského Fudži a dostala sa tak pred posledným podujatím v malajzijskom Sepangu na čelo v priebežnom hodnotení svojej triedy. Celkové víťazstvo v triede by znamenalo automaticky miesto na štarte v najslávnejších vytrvalostných pretekoch sveta - 24h Le Mans. A tak nečudo, že Miro Konôpka v cieli neskrýval spokojnosť:
„Toto víťazstvo sa nerodilo ľahko, vyhrali sme po 4 hodinách tvrdých súbojov len o 9 sekúnd pred portugalským tímom Algarve PRO Racing . Na treťom mieste skončili naši najvážnejší súperi v boji o miestenku do Le Mans - United Autosport. Títo Američania tu majú 4 autá a každé predbiehanie niektorého ich tímového auta bol veľký problém. V strede pretekov sa ich pilot Yoluc dostal do kontaktu s Lingom, čo riaditeľ vyhodnotil ako priestupok a potrestal ich penalizáciou drive-through (prejazd boxovou uličkou). My sme si vybudovali náskok takmer celého kola, ale poslednú hodinu nám prestal pracovať jeden valec v motore, stratili sme výkon a súperi nás začali doťahovať. Nakoniec sme prišli prví, len o 9 sekúnd, no taký je motoršport - my sme prehrali v Šanghaji takisto o 9 sekúnd. Do Malajzie ideme ako lídri poradia, ale som opatrný v očakávaniach. Aj v roku 2017 sme tam prišli ako lídri triedy LMP3 a hneď v prvej zákrute po štarte do nás niekto zozadu narazil a bolo po pretekoch. Ľahko sa to môže zopakovať. V Sepangu skúsime aj my nasadiť druhé auto. Uvidíme, čo to prinesie."