Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Skoda Superb poputuje do sveta z Bratislavy (16.11.2020)

Presunom výroby nasledujúcej generácie modelu Superb zo závodu v Kvasinách na Slovensko, do Bratislavy (v roku 2023), uvoľní Škoda Auto v Českej republike kapacity potrebné pre rastový plán značky. Tieto kapacity budú v budúcnosti využité pre navýšenie objemu výroby obľúbených modelov SUV Škoda Kodiaq a Karoq, ako aj ďalšieho modelu značky Škoda.
V tejto súvislosti bolo rozhodnuté vyrábať aj budúcu generáciu modelu Kodiaq naďalej v Kvasinách. Škoda Auto navyše, okrem vývoja ďalšej generácie modelu Superb, prevzala nad rámec značky aj vývoj novej generácie vozidiel strednej triedy patriacich do skupiny objemových značiek koncernu Volkswagen. Koncern Volkswagen navyše poveril českú automobilku riadením aktivít koncernu na dôležitých rastových trhoch: po Indii prevezme Škoda Auto zodpovednosť aj za Rusko a región severnej Afriky. Vďaka projektu India 2.0 má spoločnosť veľké skúsenosti s rozvojom dynamických automobilových trhov.
Predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer vysvetľuje: "Vítame rozhodnutie týkajúce sa plánovania vyťaženosti koncernových závodov. V spoločnosti Škoda Auto získame v Českej republike dodatočné kapacity, ktoré sú naliehavo potrebné pre náš rastový plán. Tým vytvoríme podmienky pre ďalšiu expanziu našej značky pri súčasnom zachovaní vysokej ziskovosti. Považujem za dôležitý signál, že značka Škoda v koncerne Volkswagen zároveň prevezme ešte väčšiu zodpovednosť. Popri regióne India budeme v budúcnosti riadiť aj rastové trhy v Rusku a v regióne severnej Afriky. Skutočnosť, že vedenie koncernu nám zverilo tieto úlohy zdôrazňuje veľkú dôveru v schopnosti zamestnancov spoločnosti Škoda Auto."
Presunom výroby nasledujúcej generácie modelu Superb z Kvasín do Bratislavy od roku 2023 získa Škoda Auto možnosť ďalšieho rastu. Presun vychádza z takzvaného „plánovania vyťaženosti závodov“. V tomto dokumente sa na úrovni koncernu stanovuje, v ktorom závode sa budú vyrábať aké modely. Popri presune výroby Superbu do Bratislavy je v ňom stanovené aj to, že výroba vysoko ziskovej vlajkovej lode segmentu SUV Škoda Kodiaq a jej nasledovníka zostane v dlhodobom horizonte v Kvasinách.
V súčasnosti vyrábajú v závode v Kvasinách popri špičkovom modeli Superb a plug-in hybridnej verzie Superb iV aj Kodiaq a Karoq. Kapacity, ktoré sa čoskoro uvoľnia, umožnia spoločnosti zvýšiť výrobu týchto modelov SUV, po ktorých je veľký dopyt a navyše umožní v Kvasinách vyrábať ďalší model značky. Zákazníci vďaka celkovo rozšíreným výrobným kapacitám získajú výhodu v podobe kratších dodacích lehôt.
V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia však budú v blízkej budúcnosti vyrábať aj nasledujúcu generácia VW Passat. Toto rozhodnutie oficiálne prijala dozorná rada koncernu Volkswagen a pre bratislavský závod znamená začiatok príprav integrácie do výroby, Budúce investície dosiahnu objem približne 500 miliónov eur. Symbolicky sa tak po vyše 30 rokoch vráti do Bratislavy Passat, ktoý bol prvým modelom vyrábaným v bratislavskom závode.
„Zlúčením výroby oboch modelov v Bratislave optimalizujeme vyťaženosť závodu a znížime výrobné náklady,“ povedal Dr. Christian Vollmer, člen predstavenstva  pre produkciu a logistiku značky Volkswagen.späťNapíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.