Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Veľkopriestorový elektromobil na voľný čas i podnikanie (23.06.2020)

Odteraz si môžete objednať nové veľkopriestorové vozidlo EQV od značky Mercedes-Benz s elektrickým pohonom s akumulátormi. Pri uvedení na trh je tretí elektrický van s hviezdou – po vozidlách eVito a eSprinter – dostupný vo variante s dlhým rázvorom ako EQV 300. Spája mobilitu bez emisií s presvedčivými jazdnými výkonmi, vysokou funkčnosťou a estetickým dizajnom. Akumulátor s využiteľnou kapacitou 90 kWh umožňuje dojazd 418 kilometrov.
Či už pre rodinu, ktorá chce šetriť životné prostredie, pre rekreačného športovca alebo ako vozidlo kyvadlovej dopravy – naša EQV ponúka výborné jazdné výkony, veľký dojazd a veľkorysý priestor. A to všetko lokálne bez emisií,“ hovorí Andreas Böger, vedúci predaja nových vanov a transportérov Mercedes-Benz v Nemecku, pri príležitosti spustenia predaja vozidla EQV.
Elektrické veľkopriestorové vozidlo sa po EQC (kombinovaná spotreba elektriny: 20,8 - 19,7 kWh/100 km) stáva druhým modelom rodiny EQ so značkou Mercedes-Benz. EQV je v ponuke s dlhým rázvorom kolies a najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou 3 500 kilogramov. Spojovacím prvkom všetkých vozidiel EQ je dizajn s avantgardným vzhľadom. Dôraz sa kladie na masku chladiča s čiernym panelom s pochrómovanými lamelami a na čistý vzhľad zboku. Estetika exteriéru sa prenáša aj do interiéru.
Elektrické hnacie ústrojenstvo (eATS) modelu EQV sa nachádza na prednej náprave pod dynamickou prednou časťou. Dosahuje špičkový výkon 150 kW (204 k). Elektromotor, prevodovka s pevným prevodovým pomerom, chladiaca sústava, ako aj výkonová elektronika tvoria pritom kompaktnú jednotku s vysokou mierou integrácie. Energiu dodáva lítium-iónový akumulátor na spodku auta. Mercedes-Benz EQV vyvinie maximálny krútiaci moment 362 newtonmetrov. Maximálna rýchlosť je 140 km/h, auto s mimoriadnou výbavou 160 km/h zaručuje svižnú jazdu aj mimo mestského prostredia.
Nabíjanie striedavým prúdom (AC) je možné doma alebo na verejných nabíjacích staniciach. Nabíja sa prostredníctvom nabíjacej zásuvky CCS, ktorá sa nachádza vpravo, v prednom nárazníku. Prostredníctvom tejto zásuvky sa dá vozidlo nabíjať aj jednosmerným prúdom (DC). Akumulátor EQV tak nabijete vďaka sériovému maximálnemu nabíjaciemu výkonu 110 kW na rýchlo nabíjacej stanici približne za 45 minút z 10 na 80 %.
Mercedes-Benz EQV nabíja svoj akumulátor aj počas jazdy. Pri spomalení alebo brzdení sa mechanický otáčavý pohyb premieňa na elektrickú energiu a používa sa na nabíjanie vysokonapäťového akumulátora (rekuperácia). Vodič môže takéto nabíjanie značne ovplyvniť. Podľa potreby môže meniť intenzitu rekuperácie radiacou páčkou, ktorá sa nachádza za volantom. Efektívny a komfortný spôsob jazdenia umožňuje nová funkcia: stupeň rekuperácie DAUTO. Podľa motta „predvídavá jazda a úspora energie“ sa prepoja informácie bezpečnostných asistentov, navigácie a kamery a intenzita rekuperácie sa v reálnom čase prispôsobí podľa situácie. Štyri jazdné programy okrem toho pomáhajú individuálne si vybrať počas jazdy medzi maximálnym komfortom a maximálnym dojazdom. To všetko iba stlačením tlačidla.
Vďaka umiestneniu akumulátora v podlahe vozidla je interiér k dispozícii bez obmedzení. EQV teda spĺňa najvyššie nároky na funkčnosť a variabilitu a pokrýva viacero možností použitia. Vďaka flexibilnej zástavbe samostatných sedadiel alebo lavíc sa EQV môže zmeniť na 7-miestne alebo dokonca 8-miestne vozidlo.
Vylepšenie multimediálneho systému MBUX, ktoré je špecifické pre EQ, je ďalšou kľúčovou vlastnosťou. Multimediálny displej s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 10,25 palca v hlavnej ponuke ponúka dlaždicu EQ, ktorá slúži ako centrálny prístupový bod pre špeciálne zobrazenia a nastavenia. Okrem iného sa v nej nachádza obmedzenie nabíjacieho prúdu, nastavenie času odjazdu na účely predklimatizovania, zobrazenie toku energie, či histogram spotreby.
Na multimediálnom displeji sa navyše dajú ovládať aj funkcie navigácie s Elektrickou inteligenciou a služba Mercedes me Charge. Medzi silné stránky systému MBUX patrí inteligentné ovládanie hlasom so schopnosťou rozpoznávania prirodzeného jazyka, ktoré sa aktivuje heslom „Hey Mercedes“ (Ahoj, Mercedes). Hlasom sa dajú ovládať rôzne funkcie infotainmentu a komfortné funkcie (napr. zadanie cieľa, klimatizovanie). MBUX v kombinácii s aplikáciou Mercedes me prejavuje svoje silné stránky aj nad rámec vozidla. Vodiči EQV môžu z obývačky alebo kancelárie plánovať napríklad svoje trasy alebo predklimatizovať interiér k zvolenému času odjazdu.
Navigácia s Elektrickou inteligenciou prepojí aktuálny stav nabitia akumulátora, meteorologické údaje a informácie o nabíjacej infraštruktúre a automaticky tak vypočíta rýchlu a komfortnú trasu s malým množstvom zastávok na nabíjanie a krátkymi časmi nabíjania. Pri plánovaní sa pritom uprednostnia rýchlonabíjacie stanice, aby bolo cestovanie čo najkomfortnejšie.
So službou Mercedes me Charge máte k dispozícii jednoduchší prístup k celoeurópskej sieti nabíjacej infraštruktúry. Nabíjanie sa dá spustiť, zastaviť a zaplatiť zaň komfortne prostredníctvom aplikácie Mercedes me, nabíjacej karty alebo multimediálneho displeja vo vozidle. Prístup k sieti rýchlonabíjacích staníc Ionity je k dispozícii aj za cenovo zvýhodnenú sadzbu za nabíjanie.
EQV sa ako sériové auto začlení do bežného výrobného procesu vo výrobnom závode Vitoria na severe Španielska, kde sa vyrába aj model triedy V a Mercedes-Benz Vito. To umožní flexibilnú a súčinnú výrobu v priamej nadväznosti na dopyt zákazníkov.
EQV 300 je spočiatku dostupný ako štandardný variant, vo vyhotovení Avantgarde Line a s dlhým rázvorom. Na želanie sú k dispozícii Exteriérový dizajnový balík EQV a Interiérový dizajnový balík EQV.
Cena modelu EQV 300 sa začína na 73 968 € s DPH. V cene je balík údržby na štyri roky – ktorý počas tohto časového obdobia pokrýva náklady na práce podľa servisného zošita a predpisov výrobcu –  ako aj certifikát akumulátora Mercedes-Benz na 160 000 kilometrov alebo osem rokov. V kúpnej cene sú zahrnuté tiež Mercedes me Remote & Navigačné služby s platnosťou na 36 mesiacov, ako aj funkcia Mercedes me Charge na dvanásť mesiacov a členstvo v sieti Ionity taktiež na dvanásť mesiacov.späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.