Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Desať moderných sanitiek pre RZP (18.05.2020)

Flotilu sanitiek rýchlej zdravotnej pomoci rozšírilo 10 automobilov Mercedes-Benz Sprinter. Nové sanitky majú nadstavby od spoločnosti AMZ-Kutno a sú vybavené najmodernejšími prístrojmi. Na základe dlhoročných skúseností s výrobou úžitkových vozidiel dokáže spoločnosť Daimler AG predpripraviť klientovi vozidlo na akúkoľvek potrebnú prestavbu už priamo z výroby.
Toto je aj prípad nových sanitiek Mercedes-Benz Sprinter pre spoločnosť RZP. Základom nových, moderných sanitiek sú vozidlá Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI so štandardnou dĺžkou, vybavené radovým štvorvalcovým vznetovým motorom s objemom 2 143 cm3 a s výkonom 120 kW (163 k). Agregát spolupracuje so 6-rýchlostnou manuálnou prevodovkou. Súčasťou výbavy sú bezpečnostné systémy ABS, EBD, ESP, ASR, airbagy a pohodlie pacienta zvyšuje klimatizácia, aj dodatočné teplovzdušné elektrické kúrenie. Vozidlá majú údržbu predpísanú výrobcom na 10 rokov resp. do 500 000 km v rámci balíka výbavy vozidla.
„Sprinter má vinuté pružiny, jeho komfort oproti iným vozidlám je neporovnateľný a veľmi podstatný je tiež vnútorný priestor,“ opisuje kľúčové vlastnosti nových vozidiel Sprinter MUDr. Peter Herman z tímu RZP. Ako dodáva, Sprintery poskytujú zvýšený komfort nielen posádke, ale najmä samotnému pacientovi. „Viac priestoru znamená viac komfortu aj pre pacienta. Mercedes Sprinter v podobe sanitkyposkytuje bohatý pracovný priestor. Napríklad tlakové nádoby sú umiestnené mimo pacientskej zóny,“ dodáva MUDr. Herman.
Nevyhnutnú výbavu sanitiek určuje európsky normatív, ktorý hovorí, akú minimálnu plochu musí mať vozidlo, aby sa do neho zmestil personál aj s pacientom; určuje taktiež prístrojové a liekové vybavenie, ktoré musí byť v sanitke. Toto je záväzné pre všetky krajiny Európskej únie. RZP však okrem požadovaného vybavenia dodala do nových sanitiek i ďalšie nadštandardné prvky, ktoré prispievajú nielen k maximálnemu komfortu, ale najmä k záchrane ľudských životov.
Všetky prístroje, vybavenie a medikamenty sú upevnené tak, aby v prípade nehody nikoho neohrozili. „Dvierka na odkladacích priestoroch a poličkách sú priehľadné, aby sme sa v prípade potreby vedeli rýchlo orientovať. Z prístrojového vybavenia je v aute to najmodernejšie, čo v súčasnosti na trhu existuje, napríklad špičkový pľúcny ventilátor od firmy Weinmann, ktorý umožňuje regulovať frakciu kyslíka a má tiež asistované ventilačné režimy. Alebo spomeniem defibrilátor značky Corplus, ktorý rovnako patrí medzi špičku na trhu,“ vysvetľuje MUDr. Herman.
Nadstavby realizovala poľská firma AMZ-Kutno na základe požiadaviek spoločnosti RZP. „Musíme vyzdvihnúť profesionalitu a prístup, ktorý preukázali počas celého procesu obidve spoločnosti,“ hodnotí predajca Radoslav Kodrík, ktorý spolupracoval na dodávke nových modelov Sprinter pre RZP. Dobrú skúsenosť s poľskou firmou pre nadstavby má aj samotná RZP.
„Na základe doterajšej skúseností s prestavbou firmy AMZ-Kutno sme sa rozhodli v spolupráci naďalej pokračovať. Táto spolupráca sa nám osvedčila, keď sme potrebovali upraviť niektoré drobnosti; vždy to vyriešili a zmenili podľa našich požiadaviek,“ hovorí MUDr. Herman.
Spoločnosť RZP je poskytovateľom záchrannej zdravotnej služby na území Trenčianskeho a Žilinského kraja. Okrem toho prevádzkuje ambulancie pohotovostnej služby pre dospelých, dopravnú zdravotnú službu a zabezpečuje záchranné asistenčné služby pri kultúrnych a športových podujatiach. RZP sa mimo hlavných činností venuje i vzdelávaniu zdravotníckych pracovníkov v neodkladnej resuscitácií a výučbe v kurzoch prvej pomoci.späť
Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.