Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Subaru Outback zdolá akúkoľvek cestu (10.02.2020)

Už tretí  rok po sebe je najpredávanejším benzínovým kombi v strednej triede na Slovensku Subaru Outback. Aj v roku 2019 zopakoval úspech spred roka a potvrdil svoju neohrozenú pozíciu. Po prvýkrát predstavili Outback verejnosti  v roku 1995 ako crossover a vtedy bol považovaný za prvý model svojho druhu. Rýchlo sa stal obľúbenou voľbou milovníkov outdoorových aktivít všade vo svete a vďaka rastúcej popularite sa etabloval ako vlajková loď značky Subaru.
Outback si už od počiatku vybudoval výrazné postavenie na trhu, a to vďaka svojmu jedinečnému konceptu crossovera, ktorý kombinuje jazdné vlastnosti a pohodlie osobného auta s terénnymi schopnosťami SUV vrátane objemu batožinového priestoru na úrovni kombi. Pretože išlo skutočne o prvý model svojho druhu, Outback sa okamžite stal u zákazníkov hitom, čo vyvolalo súčasnú záplavu crossoverov v automobilovom priemysle i v premávke.
Najnovší Outback je vozidlo, ktoré dokáže čokoľvek a dostane sa kamkoľvek. Má skvelé vlastnosti na ceste aj v teréne, preto je to mimoriadne spoľahlivý, zábavný a odolný partner na jazdu. Spomeňme niektoré jeho bezpečnostné tromfy.
Systém EyeSight používa stereokameru na zachytávanie trojrozmerných farebných obrazov s vynikajúcim rozlíšením, podobne ako druhý pár očí, ktoré sledujú cestu vpredu. Jeho schopnosti sa takmer vyrovnajú ľudskému zraku. Ak zaznamená možné nebezpečenstvo, upozorní vodiča a v prípade potreby začne dokonca brzdiť, aby sa predišlo nehode. Vďaka zdokonaleným bezpečnostným vlastnostiam znižuje systém EyeSight nároky kladené na vodiča, čím sa pri jazde v  Outbacku zvyšuje pocit bezpečia.
Systém EyeSight je súčasťou štandardnej výbavy spolu s asistentom na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, ktorý dokáže pomocou systému elektrického posilňovača riadenia udržiavať vozidlo v príslušnom jazdnom pruhu, ak z neho začne vychádzať.
Súčasťou vozidla je tiež systém detekcie vozidiel vzadu so snímačmi umiestnenými po obvode vozidla. Upozorňuje na prítomnosť áut nachádzajúcich sa v mŕtvych uhloch, čo zvyšuje bezpečnosť jazdy pri zmene jazdného pruhu. Zároveň upozorní šoféra na potenciálne nebezpečenstvo nehody pri cúvaní, ak po ulici prichádza iné vozidlo.
Medzi ďalšie funkcie z balíka pokročilých bezpečnostných prvkov patrí systém monitorovania priestoru pred vozidlom a vedľa vozidla. Kamera v prednej mriežke chladiča dokáže na displeji na palubnej doske zobraziť pohľad vpred, čím zlepšuje viditeľnosť smerom dopredu na križovatkách a pri parkovaní smerom k stene. Systém monitorovania priestoru vedľa vozidla (bočná Smart kamera) zobrazuje oblasť mŕtveho uhla diagonálne pred spolujazdcom, aby sa uľahčila jazda na úzkych cestách a parkovanie na ulici.
Asistent diaľkových svetiel vylepšuje viditeľnosť a zvyšuje bezpečnosť pri jazde v noci. V závislosti od jazdných podmienok automaticky zapína a vypína diaľkové svetlá. V LED svetlometoch sa nachádzajú charakteristické LED denné svetlá Subaru v tvare C. Stretávacie a diaľkové svetlá boli integrované do jedinej jednotky LED s funkciou natáčania svetlometov podľa riadenia, ktorá natáča stretávacie aj diaľkové svetlá do zákruty. Pri jazde v zákrute sa smer lúča svetlometov posúva doľava alebo doprava podľa natočenia volantu, aby sa zaistila viditeľnosť.
Rovnako ako každé Subaru, aj model Outback je vybavený symetrickým pohonom AWD spolu s jedinečne vyváženým motorom boxer. Tento systém v každom okamihu prenáša výkon na všetky štyri kolesá, čím sa zaistí lepšie ovládanie auta na všetkých cestách a v nepriaznivých podmienkach.
Systém Subaru Intelligent Drive dokáže podľa štýlu jazdy upraviť nastavenie škrtiacej klapky a odozvu radenia, aby bol dostupný okamžitý výkon a dynamika, keď to vodič najviac potrebuje. Športový režim umožňuje športovú jazdu na diaľniciach alebo na kľukatých cestách. Inteligentný režim zasa ponúka jemné dávkovanie výkonu, čo je ideálne na ustálenú jazdu po meste, ale aj na dlhé vzdialenosti alebo na dosiahnutie nízkej spotreby paliva. Zaisťuje tiež flexibilné ovládanie auta v daždi a na zasnežených cestách.
Symetrický pohon všetkých kolies zaisťuje skvelú trakciu na snehu, za dažďa a na nespevnených cestách. Systém X-Mode spolu so systémom riadenia  zjazdu z kopca pomáhajú prekonať zložitejšie jazdné situácie s väčším pocitom istoty a rozvahou. Technológia systému X-Mode sa postará o ovládanie motora, prevodovky, symetrického pohonu AWD, bŕzd a ostatných komponentov, aby ste bezpečne zvládli náročné podmienky na ceste a premenlivý terén. Po aktivácii bude systém riadenia zjazdu z kopca automaticky udržiavať konštantnú rýchlosť pri zjazde. So svetlou výškou 20 cm sa môže Outback s istotou vydať na akúkoľvek cestu.späťNapíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.