Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Termíny v STK najviac vyhovujú štátu (07.08.2019)

V týchto dňoch je medzi motoristami nervozita. Netrápia ich len horúčavy, ale rezonuje aj  problematika Staníc technickej kontroly. Konkrétne termínov, keďže už teraz (začiatkom augusta) sa musíte objednávať na december. Inak nestihnete svoj termín a hrozí vám vysoká pokuta 130 €. Najmä vo veľkých mestách vznikajú problémy s termínmi, ktoré pretrvávajú už dlhšie. Napríklad koncom júla sa motorista mohol objednať až na október.
Bezradní majitelia osobných áut hľadajú voľné termíny aj v okolí svojho bydliska, no je nemysliteľné, aby napríklad auto s bratislavským číslom išlo na STK do 100 km vzdialeného mesta. Spýtali sme sa ministra dopravy Árpáda Érseka, ako by on osobne dnes riešil neriešiteľnú situáciu. Na odpoveď – čakáme. Rovnako nás zaujímajú jeho odpovede aj na naše ďalšie otázky:
Prečo hrozí majiteľovi auta pokuta, keď on osobne má eminentný záujem (dva mesiace vopred!) objednať sa na kontrolu?
Pripojili sme aj náš návrh: Ak sa podarilo pri diaľničných poplatkoch novelizovať zákon tak, že „známka“  platí aj mesiac po skončení roka (teda v januári nasledujúci rok), určite by prospelo veci, keby aj pri STK platil termín aspoň 1 mesiac navyše. Teda aby motorista počas 30 dní po uplynutí termínu kontroly v STK nebol pokutovaný, ak nestihne termín načas. Pripomíname, že dnes by to nestihol ani keby bol termín predĺžený o dva mesiace!
Veci by pomohla novelizácia vyhlášky čo najskôr, aby nebola motoristická verejnosť zbytočne stresovaná a nevyberali sa pokuty za niečo, čo je mimo kompetenciu majiteľov áut na Slovensku.
Možno by aj Bratislavčan našiel vhodný termín niekde mimo metropoly, ale predsa nie je mysliteľné, aby išiel na kontrolu napríklad do Trenčína alebo Komárna – len aby naplnil literu zákona. Vie Ministerstvo dopravy promptne vyjsť z tohto bludného kruhu čo najskôr? Teda pripraviť novelu ešte pred začiatkom školského roka?
Mimochodom, v metropole Slovenska je len 10 STK, čo je na Bratislavu žalostne málo. Aj preto sú obsadené termíny 3 mesiace vopred. Tento nezdravý stav treba okamžite riešiť!
Na záver uvádzame niektoré najbližšie voľné termíny v hlavnom meste Slovenska a jeho okolí, ktoré sme vyhľadali ešte koncom júla 2019: Slovdekra Petržalka – polovica októbra; Danubia Rožňavská – začiatkom novembra; BOAT – lotéria, lebo sa nedá objednať 2 mesiace vopred; JP Control Pezinok – obsadené do konca októbra...
Ivan VáclavíkspäťNapíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.