Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Zodpovednosť a predvídavosť ako anjeli strážni (06.07.2015)

Vysoké teploty spôsobujú oneskorené reakcie, dehydratáciu, preto sa veľmi ľahko môže stať nešťastie. Na cesty treba vyraziť oddýchnutý, dodržiavať pitný režim (čo samozrejme nie je alkohol), robiť si častejšie prestávky, vyhýbať sa hlavným cestným ťahom a zvoliť radšej menej frekventovanú trasu. Vyraziť treba skôr, prípadne radšej niekde meškať ako nedoraziť vôbec. Nech zodpovednosť a predvídavosť sú spoločníkmi na cestách aj počas týchto horúcich dní – vyzýva polícia motoristov i ostatných účastníkov cestnej premávky na Slovensku.
Neprispôsobenie rýchlosti jazdy momentálnym podmienkam, nevenovanie sa vedeniu vozidla, neprimerane vysoká rýchlosť, precenenie svojich šoférskych schopností. To sú zrejme najčastejšie príčiny tragických dopravných nehôd nielen v minulom týždni, kedy prišlo o život sedem osôb.
Dve smrteľné nehody eviduje polícia v Žilinskom a a dve v Prešovskom kraji, po jednej v Banskobystrickom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Bez smrteľných nehôd boli v prvý júlový týždeň  tri kraje: Bratislavský, Trenčiansky a Košický.
Napriek klesajúcemu počtu dopravných nehôd a ich následkov polícia opätovne vyzýva všetkých účastníkov premávky na cestách, aby zodpovedne pristupovali nielen k vlastnému životu, ale aj k životom ostatných účastníkov premávky. Od začiatku tohto roka do nedele 5. júla 2015 v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesol počet nehôd o 89 a počet usmrtených klesol o 11. Najviac smrteľných nehôd bolo v Žilinskom kraji (24), v Prešovskom (20) a v Banskobystrickom (19). Naopak najmenej nehôd eviduje polícia v Trnavskom kraji (8), v Nitrianskom (10) a v Trenčianskom (11). O život dosiaľ prišlo 70 vodičov a spolujazdcov, 11 motocyklistov, 34 chodcov a štyria cyklisti.
Ako už polícia viackrát avizovala, v záujme bezpečnosti zvýšila dohľad najmä na miestach so zvýšeným pohybom osôb. Taktiež v miestach, kde je zvýšené riziko vzniku nehôd, či kolízií. Na internetovej stránke sú zverejnené nehodové úseky, aby si aj vodiči uvedomili, že sa musia aj sami pričiniť k zníženiu nehôd – a to bezpečnou jazdou.
Polícia opakovane apeluje na chodcov a cyklistov, aby vo večerných a nočných hodinách nosili reflexné prvky. Vodiči totiž pri strete s týmito účastníkmi neutrpia také fatálne následky. Na druhej strane by mali byť ostražití a predvídať – najmä na miestach, kde sa dá predpokladať zvýšený pohyb najzraniteľnejších účastníkov premávky.späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.