Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Parkovanie na chodníkoch od roku 2019 (31.03.2015)

Pripravovaná novela zákona o cestnej premávke prináša už teraz rôzne dohady. Od por. Mgr. Martin Wäldla z oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru SR sme dostali vysvetlenie.
„V súvislosti s problematikou parkovania na chodníkoch, ktorá bola v posledných dňoch vo viacerých médiách nesprávne prezentovaná, Policajný zbor poskytuje nasledovné stanovisko: Pripravovaná novela zákona č. 8/2009 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov má za úlohu v prvom rade riešiť procesné postupy v súvislosti s objektívnou zodpovednosťou a upraviť postup dopravných inšpektorátov pri oznamovaní zmeny držiteľa vozidla. Na základe požiadavky, najmä magistrátu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ale aj ďalších samospráv, a taktiež občanov, bola otvorená aj možnosť úpravy parkovania na chodníkoch. Zmeny v súvislosti s parkovaním neinicioval Policajný zbor.
V tejto súvislosti predložili subjekty vlastné návrhy na úpravu parkovania v mestách, ktoré polícia v súčasnosti posudzuje. Podstata návrhov, ktoré predložili je tá, aby sa na chodníkoch v meste mohlo parkovať len na miestach, ktoré sú označené príslušným vodorovným a zvislým dopravným značením. V prípade, že sa bude realizovať konkrétna zmena v úprave parkovania na chodníkoch, tak s účinnosťou najskôr od 1. 1. 2019, resp. neskôr. Jej definitívne znenie bude predmetom diskusie s odbornou verejnosťou a pripomienkového konania.“späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.