Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Audatex preberá IBS Automotive (20.02.2015)

Spoločnosť Audatex, ktorá sa venuje IT riešeniam v automobilovom priemysle a poisťovníctve, preberá IBS Automotive, čo je poskytovateľ dát pre oceövanie vozidiel na Slovensku a v Česku. Softvérové riešenia a služby spoločnosti Audatex používajú výrobcovia a dovozcovia automobilov, poisťovne, servisy, lízingové a finančné spoločnosti a ich dodávatelia v priebehu celého životného cyklu motorových vozidiel – od „narodenia“ až po ich likvidáciu.
V Slovenskej republike využívajú služby Audatexu všetky poisťovne, ktoré ponúkajú poistenie motorových vozidiel, ale aj väčšina výrobcov a dovozcov automobilov, ako aj väčšina  autorizovaných i neautorizovaných servisov a lakovní. Spoločnosť je súčasťou skupiny Solera Holdings, popredného poskytovateľa softvéru a služieb v oblasti riadenia rizík a majetku pre automobilový a majetkový trh vrátane neživotného poistenia.
Dáta a riešenia IBS využívajú poisťovne, banky a lízingové spoločnosti na Slovensku i v Česku pri oceňovaní vozidiel a určovaní ich hodnoty. Tieto informácie v kombinácii s ďalšími službami umožnia Audatexu ponúkať klientom v oblasti poistenia jedinečné riešenia.
„Rozširovanie portfólia produktov a služieb v oblasti riadenia rizík a majetku je kľúčové pre ďalší úspešný rozvoj biznisu našich zákazníkov,“ hovorí Derek Cummins, výkonný riaditeľ Audatex pre Slovensko a Českú republiku. „Kombinácia informačných zdrojov Audatexu a IBS nám umožní ponúknuť našim zákazníkom komplexné riešenie, ktoré zaistí výrazné zjednodušenie a zrýchlenie procesov a následne prinesie klientom skvalitnenie a zrýchlenie poskytovaných služieb.“
IBS Automotive je jedným z najvyhľadávanejších poskytovateľov dátových, informačných a znaleckých integrovaných služieb v sektore Automotive v Česku a na Slovensku; využíva vývoj vlastných produkčných databáz a online aplikácií TAXExpert na oceňovanie vozidiel. Rozsiahla databáza obsahuje vyše 170 000 typov vozidiel všetkých kategórií na českom a slovenskom trhu.
Medzi hlavné dostupné funkcionality a samostatné aplikačné riešenia IBS patria: metodika zatriedenia a identifikácie vozidiel; parametrické, technické a cenové porovnania vozidiel a ich výbav; časová a priebežná amortizácia; flotilové oceňovanie; štatistika, porovnanie a záruka validity parametrov vozidiel; export vozidiel na webové inzertné portály a komplexné aplikačné riešenia pre autobazáre a predajcov vozidiel, autoservisy, lízingové spoločnosti, poisťovne a poisťovacích maklérov, znalcov a expertov.
Audatex je tvorca a dodávateľ softvérových riešení a služieb, ktoré používajú zákazníci z radov výrobcov vozidiel, lízingových a finančných spoločností, poisťovní, servisov a ich dodávateľov v priebehu celého životného cyklu motorových vozidiel – od „narodenia“ až po ich likvidáciu. Špecifickú oblasť služieb Audatexu tvorí podpora likvidácie poistných udalostí a to najmä expertné softvérové nástroje na presnú identifikáciu a kalkuláciu nákladov na opravu.
Dáta a programy Audatex využívajú tisícky pracovníkov poisťovní, autoservisov, znalcov, aj ďalších odborníkov z oblasti automobilového priemyslu. Na Slovensku sa firma sústreďuje od roku 1996 prostredníctvom zastúpenia a od roku 2004 ako samostatná spoločnosť na oblasť automatizovaných výpočtov nákladov na opravy a riadenie škôd na vozidlách. Spoločnosť Audatex pôsobí vo vyše 70 krajinách sveta.späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.