Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Tri transakcie na jednom mieste (04.11.2014)

Portál MyFleet spoločnosti Goodyear predstavuje rýchlu a profesionálnu platformu na komunikáciu medzi dopravcom, servisným poskytovateľom a spoločnosťou Goodyear. MyFleet umožňuje vzájomné obchodné transakcie všetkých troch strán na jednom mieste, vďaka čomu sa komplexné služby stávajú dostupné i pre menších dopravcov.
Poskytovatelia servisných služieb majú vďaka portálu MyFleet k dispozícii prehľadnú databázu spravovaných vozidlových parkov, rovnako ako aktuálnu ponuku produktov spoločnosti Goodyear. Na základe vzájomnej spolupráce a ďalších charakteristík daného dopravcu možno v systéme sledovať históriu transakcií medzi dopravcom a servisným poskytovateľom. Priamo na tejto platforme dochádza k tvorbe konkrétnych cenových ponúk pre jednotlivých klientov.
Ďalšími benefitmi pre poskytovateľov služieb je možnosť dozvedieť sa na tomto portáli o všetkých novinkách spoločnosti Goodyear a využívať katalóg s produktmi určenými pre bežnú činnosť jednotlivých pracovníkov servisných poskytovateľov.
MyFleet prináša možnosť individuálneho prístupu k jednotlivým autodopravcom, ktorí po registrácii vyplnia údaje o vozidlovom parku, dostanú prístupové údaje, na základe ktorých získajú prístup na vlastný profil v systéme. Každá flotila na základe svojich charakteristík má vlastné obchodné podmienky a získava napríklad individuálnu cenovú ponuku na jednotlivé služby i produkty.
Prostredníctvom portálu sa objednávajú aj servisné služby, či inšpekcie; stačí zadať počet automobilov a požadovaný dátum servisnej služby. Na portáli sa vyskytuje tiež záložka celoeurópskej asistenčnej služby Goodyear Service Line 24h, kde sa nachádza cenník jednotlivých služieb a kontakt na spolupracujúceho servisného poskytovateľa. Bonusom pre dopravcov je vernostný program, ktorý im umožňuje nakupovať za získané body rôzne produkty a darčeky od spoločnosti Goodyear.
„Vďaka platforme MyFleet možno nastaviť všetky služby na mieru zákazníka. Všetci traja partneri majú jeden cieľ, a to zabezpečiť fungujúci systém, ktorý umožní dopravcovi optimalizáciu prevádzkových nákladov spojených s pneumatikami,“ uvádza Ľubomír Polovka, Sales Manager Truck SK spoločnosti Goodyear, a dodáva: „S MyFleet komunikujú a obchodujú všetky tri strany jednoducho, na jednom mieste.“
Spoločnosť Goodyear má vďaka portálu MyFleet k dispozícii prehľadnú databázu, v ktorej sa nachádzajú záznamy o jednotlivých poskytovateľoch servisných služieb, flotilách, aktuálnej ponuke pneumatík i o konkrétnych cenových ponukách pre svojich partnerov. Dôležitou funkciou je tzv. sledovanie pneumatík, kde je najprv zaregistrovanie každej predanej pneumatiky a následne sa robia záznamy o ich používaní a sledovaní ich opotrebovania. Tieto dáta získava spoločnosť Goodyear od poskytovateľa servisných služieb.
Na základe dát vypracováva Goodyear správu pre dopravcov, ktorí z nej môžu vyčítať informácie o odhadovanej životnosti pneumatiky, nákladoch na kilometer, ale tiež o zaznamenanom tlaku v pneumatikách. Vychádzajúc z výsledkov merania môže dopravca porovnávať svoje vozidlá z hľadiska efektivity, pretože každé disponuje tzv. kartou vozidla so všetkými týmito informáciami. Zo správ poskytovaných dopravcom je možné dozvedieť sa, ako je vybraná pneumatika (na základe zistenia jej sériového čísla) opotrebovaná, akú má hĺbku dezénu (v percentách), koľko kilometrov už daná pneumatika najazdila, či aké sú náklady vynaložené na pneumatiku na 1 000 odjazdených kilometrov.
Okrem týchto informácií novinárom  predstavili zástupcovia spoločnosti Goodyear aj niektoré nové pneumatiky pre nákladné automobily. Fulda je popredná nemecká značka, založená v roku 1900, ktorej široký sortiment tvoria pneumatiky nielen pre osobné autá, ale aj pre ľahké a ťažké nákladné automobily, či poľnohospodárske stroje. Ich výhodou je výborný pomer medzi cenou a výkonom. Fulda najnovšie uvádza na trh novú pneumatiku pre návesy Ecotonn 2 s obľúbeným rozmerom 385/65R22.5, ktorá zabezpečuje vyšší kilometrový priebeh a nižšiu spotrebu pohonných látok.
Ecotonn 2 nahrádza Ecotonn + a dopĺňa aktuálne portfólio nákladných pneumatík značky Fulda. Vďaka novej zmesi a optimalizovanej kostre ponúka, v porovnaní so svojou predchodkyňou, optimálne riešenie: vyšší kilometrový priebeh, nižší valivý odpor, vylepšenú odolnosť a možnosť protektorovania.
Je vyrobená z novej zmesi a dosahuje vyšší kilometrový priebeh až o 10 % a nižší valivý odpor v porovnaní s Ecotonn + o 7 %, čím je spotreba aj náklady na pohonné látky nižšia.
Dezén novej pneumatiky zostal zhodný s dezénom jej predchodkyne, pretože interné hodnotenie a spätná väzba od zákazníkov preukázali jej vysokú výkonnostnú úroveň, zahrňujúcu – okrem iného – jej rovnomerné opotrebovávanie. Optimalizovaná konštrukcia kostry pneumatiky Ecotonn 2 má vrstvu, ktorá obmedzuje zahrievanie a zlepšuje ochranu proti oxidácií, zvyšuje odolnosť a životnosť pneumatiky.
Nové charakteristiky prinášajú hlavnú výhodu pneumatiky Ecotonn 2: značne vylepšenú protektorovateľnosť, ktorá je zásadným faktorom pri ďalšej optimalizácii prevádzkových nákladov na kilometer. Nová Fulda Ecotonn 2 opäť potvrdzuje skutočnosť, že nákladné pneumatiky tejto nemeckej značky ponúkajú optimálne riešenie pre zákazníkov, ktorí hľadajú dobrú výkonnosť za rozumnú cenu.
Odráža sa to aj v hodnotení na európskom štítku. V porovnaní s predchodkyňou je Ecotonn 2 o jeden stupeň lepšia vo valivom odpore a dosahuje stupeň B. Ostatné hodnotenia zostávajú rovnaké: B v priľnavosti na mokrej vozovke, 70 dB (jedna čierna vlnka) v hlučnosti.
Aktuálny rad nákladných pneumatík Fulda, ktorý dopĺňa Ecotonn 2, sa skladá z Ecocontrol 2 na riadenú nápravu a Ecoforce 2 na záberovú nápravu. Fulda Ecocontrol 2 sa zameriava na vysoký kilometrový priebeh a nízku hlučnosť. Pneumatika disponuje nízkym valivým odporom a nízka hmotnosť umožňuje vyššie zaťaženie nákladom. Toto všetko spolu s vysokým kilometrovým priebehom znamená, že prevádzkovatelia vozidlových parkov môžu ťažiť z nižších nákladov na pohonné látky a z dlhej životnosti pneumatík.
Podobne ako Ecocontrol 2, aj Fulda Ecoforce 2 na záberovú nápravu poskytuje výhody v podobe rovnomerného opotrebovávania a vysokého kilometrového priebehu. Zvýšená trakcia je ďalšou dôležitou prednosťou tejto pneumatiky. Charakteristiky nezaručujú len vysokú trakciu počas celej jej životnosti, ale aj dobrú priľnavosť na mokrej vozovke a v zimných podmienkach.
V spolupráci s výskumným strediskom spoločnosti Goodyear v Luxembursku sa uskutočnilo v rokoch 2012 a 2013 testovanie pneumatík KMAX na 25 nákladných automobiloch Volvo FH13 460 s rôznymi návesmi, prevážajúcimi stlačené a kvapalné plyny v rámci medzinárodnej aj vnútroštátnej dopravy. Testy ukázali, že mimoriadna bola najmä životnosť pneumatík. Pneumatika KMAX S určená na riadenú nápravu dokázala najazdiť vyše 140 000 kilometrov a pneumatika KMAX D na záberovej náprave 200 000 kilometrov.späťNapíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.