Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Školáci rozdali ovocie a policajti pokuty (30.06.2014)

Počas preventívnej dopravnej akcie Jablko – Citrón, ktorá sa konala po celom Slovensku od 16. do 20. júna 2014 na 50 miestach, skontrolovala polícia celkovo 1 838 vodičov. Väčšina z nich dodržiavala dopravné predpisy, za čo ich špeciálne detské hliadky odmenili sladkým jablkom a maľovaným obrázkom.
No našli sa aj porušovatelia pravidiel cestnej premávky: 331 motoristov dostalo od školákov citrón – väčšinou išlo o prekročenú najvyššiu dovolenú rýchlosť, nezapnuté svetlá, ale v niektorých prípadoch bolo zistené aj požitie alkoholu. Pri závažných priestupkoch a porušeniach pravidiel s priamym ohrozením ostatných účastníkov cestnej premávky bola polícia nekompromisná a nasledovali pokuty.
Zo štatistík v priebehu akcie jednoznačne vyplýva, že za volantom sú zodpovednejšie ženy. Zatiaľ čo detské hliadky udelili citrón ako alternatívnu pokutu len 12 % zo všetkých skontrolovaných vodičiek, muži skončili horšie a s kyslou pokutou ich odišla až pätina. Najväčším hriešnikom, čo sa týka prekročenia najvyššej dovolenej rýchlosti, bol vodič kontrolovaný v Žilinskom kraji, ktorý prekročil rýchlosť v obci až o 42 km/h. V tomto prípade išlo o závažný priestupok a vodič dostal finančnú pokutu.
Akcia vyvolala u vodičov pozitívny ohlas a viacerí sa priznali, že budú dôslednejšie dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Niektorí motoristi dokonca odmenili aj samotné deti; krátko po kontrole sa vrátili na stanovisko a deťom priniesli sladkú odmenu.
Organizátormi akcie Jablko – Citrón boli poisťovňa Generali v spolupráci s Policajným zborom. „Z výsledkov akcie aj reakcií vodičov vyplýva, že náš cieľ sa podarilo naplniť. Viaceré deti dokázali veľmi dôrazne pokarhať vodičov za rýchlu jazdu, či iné priestupky. Veríme, že aj touto akciou sme prispeli k šíreniu osvety o dôležitosti dodržiavania dopravných predpisov a bude sa nám dariť v tejto aktivite pokračovať aj v budúcnosti,“ uviedol Ing. Roman Juráš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Generali.
Viceprezident Policajného zboru plk. JUDr. Ľubomír Ábel dodal: „Ak týmto projektom zachránime čo i len jeden ľudský život, napríklad tým, že vodiči spomalia, nesadnú za volant opití, či si nechajú od detí prehovoriť do duše, už to považujem za úspech. Veď každý jeden účastník premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k bezpečnosti na cestách.“
Veľa nového sa naučili aj samotné deti, keďže policajti zastavovali i cyklistov a motorkárov. Mnohé z detí nevedeli, že aj to sú účastníci cestnej premávky. Policajti im vysvetlili, čo všetko je povinná výbava bicykla, že na hlave musia nosiť prilbu, po ktorej strane cesty sa jazdí a podobne. Deti teda dostali malú dopravnú výchovu priamo v teréne.
Generali Poisťovňa je treťou najväčšou poisťovňou na Slovensku. Je súčasťou Generali Group – jedného z najväčších poisťovateľov v Európe, ktorý je zároveň najväčšou spoločnosťou v oblasti životného poistenia s dosiahnutými príjmami z poistného v roku 2013 vo výške 66 mld. €. So 77 000 zamestnancami na celom svete a 65 miliónmi klientov vo vyše 60 krajinách patrí Generali Group vedúca pozícia v západnej Európe a čoraz dôležitejšiu úlohu zohráva aj v regióne strednej a východnej Európy, či v Ázii. V desiatich krajinách strednej a východnej Európe pôsobí prostredníctvom holdingovej spoločnosti Generali PPF Holding, ktorá je jedným z poisťovníckych lídrov v tomto regióne.späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.