Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Flotila SEAT Leon TGI opustila Martorell (28.05.2014)

Prvá firemná flotila automobilov Leon TGI zišla z výrobnej linky závodu SEAT Martorell a šesť automobilov SEAT Leon TGI – jazdiacich na stlačený zemný plyn (CNG) a benzín – už prevzal Antonio Murugó, prezident koncernu HAM.  Krátko potom zdôraznil: “Po získaní týchto automobilov poháňaných stlačeným zemným plynom môžem s radosťou oznámiť, že sa stali ďalším prvkom, ktorý nám pomôže splniť náš záväzok – prijatý pred štyrmi rokmi – využívať výlučne vozidlá poháňané alternatívnymi palivami, ktoré sú čistejšie a ekologickejšie ako autá na benzín a naftu.  Ešte potešiteľnejšie je, že môžeme využívať vozidlá vyrobené našim susedom SEAT, ktoré vyšli z jeho výrobného závodu Martorell”.
HAM Group (centrála spoločnosti je v Barcelone) založili v roku 1986 a dnes má zastúpenie v 11  štátoch. Predstavuje skupinu dodávateľských spoločností z oblasti technických plynov. Jednou z ťažiskových činností je konštrukcia a výroba plničiek plynu, ako aj marketing a preprava skvapalneného zemného plynu. Spoločnosť prevádzkuje sieť verejných čerpacích staníc na území celého Španielska – z nich vyše 30 bolo vybudovaných v ostatných rokoch.
SEAT Leon 1.4 TGI  je najnovším príkladom využívania CNG. Je jedným z najúspornejších automobilov na trhu a má maximálny dojazd 1 360 kilometrov na náplň obidvoch palivových nádrží. TGI je komerčné označenie motorov TSI značky SEAT poháňaných zemným plynom. V režime prevádzky na plyn, čo je najekonomickejšia a najekologickejšia alternatíva, je dojazd 420 kilometrov; benzínová nádrž s objemom 50 litrov umožňuje dojazd ďalších 940 kilometrov, čím sa dosahuje najväčší dojazd v danom  segmente. Leon TGI má pri aktuálnej cene stlačeného zemného plynu v Španielsku náklady na palivo iba 3,50 € na 100 kilometrov. To znamená, že jazda z Barcelony do Madridu stojí približne 20 €. To predstavuje úsporu 30 % nákladov oproti nafte a 50 % oproti benzínu. Technológia CNG okrem toho redukuje emisie CO2 o 25 % v porovnaní s benzínom. Pri prevádzke na CNG dosahuje Leon TGI hodnotu emisií CO2 iba 94 g/km.
Španielska automobilka SEAT predáva modely poháňané CNG (Compressed Natural Gas) – stlačený zemný plyn ako automobilové palivo – na trhoch v Nemecku, Taliansku, Švédsku, Rakúsku, Švajčiarsku a Holandsku, kde existuje adekvátna infraštruktúra čerpacích staníc na stlačený zemný plyn.späť
Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.