Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Trojlístok konceptov Mitsubishi na salóne v Tokiu (04.11.2013)

Na tohtoročnom autosalóne v Tokiu predstaví spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) 20. novembra 2013 vo svetovej premiére hneď tri nové koncepty svojich automobilov. Všetky modely odzrkadľujú nový dizajnérsky smer Mitsubishi Motors, symbolizujúci funkčnosť a bezpečnosť vlastnú vozidlám typu SUV. Tieto sú nositeľmi tzv. @earth TECHNOLOGY, ktoré naznačujú smer, akým sa bude uberať vývoj a výroba Mitsubishi Motors v blízkej budúcnosti.
Prvý z troch konceptov je Mitsubishi Concept GC – PHEV. Ide o ďalšiu generáciu klasického SUV s permanentným pohonom všetkých kolies. Pohonné ústrojenstvo sa skladá zo zážihového motora umiestneného vpredu a plug-in-hybridného pohonu PHEV umiestneného vzadu. Tento zahŕňa preplňovaný vysoko výkonný motor V6 s objemom 3 litre, s variabilným časovaním sacích ventilov MIVEC a vysokovýkonnú batériu, spolupracujúcu s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, pričom vozidlo ponúka dynamické jazdné vlastnosti auta kategórie SUV.
Koncept Mitsubishi XR - PHEV je ďalšou generáciou kompaktného SUV, vyvinutého na dosiahnutie potešenia z jazdy na novej úrovni. Koncept XR - PHEV používa usporiadanie so zážihovým  motorom vpredu a PHEV systémom s pohonom predných kolies. Vyznačuje sa zmenšeným ľahkým, kompaktným a vysoko výkonným preplňovaným motorom s objemom 1,1 litra s priamym vstrekovaním, ktorý spolupracuje s vysokokapacitnou batériou a má variabilné časovanie sacích ventilov MIVEC.
Tieto dva koncepty sú vybavené plug-in-hybridnými systémami (PHEV), ktoré sú optimalizované pre rozličné trhy a požiadavky rôznych segmentov.
Tretí koncept Mitsubishi AR predstavuje ďalšiu generácia kompaktného viacúčelového vozidla, ktoré ponúka jazdné vlastnosti auta typu SUV a zároveň priestrannosť typickú pre MPV. Využíva ľahký hybridný systém, ktorý sa skladá z malého preplňovaného motora s objemom 1,1 litra s priamym vstrekovaním paliva a s variabilným časovaním sacích ventilov MIVEC .
Všetky tri koncepty zahŕňajú najnovšie technológie aktívnej bezpečnosti (e – Assist) a  „prepojeného vozidla“ od Mitsubishi Motors Corporation, ktoré zahŕňajú informačné systémy budúcej generácie. Tieto obsahujú napríklad systém varovania pred nebezpečenstvom, ktorý  aktivuje zodpovedajúce bezpečnostné funkcie a včasnú signalizáciu zlyhania / poruchy, ktorá upozorní vodiča na potrebu opravy, či iného servisného úkonu.
Vrátane vyššie uvedených troch konceptov vystaví Mitsubishi Motors na svojom stánku počas 43. tokijského autosalónu 2013 celkovo 17 vozidiel. Popri koncepčných vozidlách sa bude nachádzať na stánku Mitsubishi Motors aj model eK Space, ktorý  bude uvedený na trh v Japonsku na začiatku budúceho roka, ako aj športové modely a vybrané aktuálne sériovo vyrábané vozidlá.späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.