Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Letné pneumatiky vyberajte podľa údajov na štítku (27.03.2013)

Od zavedenia novej európskej legislatívy, zameranej na označovanie pneumatík (platí od 1. novembra 2012), ktorá sa týka miliónov pneumatík predávaných v Európe, uplynulo koncom marca 2013 už 150 dní. Aj to bol dôvod, aby sa predstavitelia značiek Goodyear a Dunlop stretli s novinármi. Informovali nás o prvých skúsenostiach i nových pneumatikách, ktoré spĺňajú aktuálne požiadavky.
Dunlop, jeden z popredných svetových výrobcov pneumatík, uvádza na trh novú letnú pneumatiku Dunlop Sport BluResponse, určenú pre osobné automobily. Vyznačuje sa výbornými výkonnostnými parametrami vrátane vynikajúcej priľnavosti na mokrej ceste a zároveň dokáže znížiť spotrebu paliva.
Táto nová pneumatika firmy Dunlop využíva zmes vyrobenú z polymérov. Je odvodená zo zmesi používanej pri výrobe pneumatík pre motoristický šport. O jej kvalitách hovoria aj 125-ročné úspechy v automobilových pretekoch. Vďaka tejto zmesi poskytuje zvýšenú adaptabilitu na povrch vozovky, čo zlepšuje priľnavosť na mokrej ceste a taktiež zvyšuje výkonnosť pri brzdení. S hodnotením BA na európskom štítku je táto pneumatika jednou z najlepšie hodnotených medzi tými, ktoré sú v súčasnom období dostupné na trhu. Hodnotenie B (58 % zo 62 veľkostí) sa vzťahuje na valivý odpor, najlepšie hodnotenie A na priľnavosť k vozovke na mokrej ceste.
Nedávny výskum medzi spotrebiteľmi – zameraný na značku Dunlop – ukázal, že väčšina spotrebiteľov považuje za hlavné kritériá pri výbere novej pneumatiky (zdroj: Ipsos, september 2011) najprv značku, následne priľnavosť na mokrej vozovke, ako parameter odrážajúci bezpečnosť a nakoniec vplyv na spotrebu paliva.
Na mokrej vozovke profituje pneumatika Sport BluResponse z veľkých stredových drážok, ktoré účinne odvádzajú vodu, hlavne vo vysokej rýchlosti, takže pneumatika zaručuje veľkú odolnosť proti aquaplaningu. Táto nová pneumatika značky Dunlop má vynikajúce brzdné vlastnosti na mokrej vozovke. Oproti priemerným výsledkom konkurencie v teste sa môže pochváliť až o 3 metre kratšou brzdnou dráhou. Jej náskok sa prejavuje aj v ovládaní na mokrej vozovke, kde vykazuje oproti priemernému výsledku testovaných konkurentov o 3 % lepší výsledok. Spoľahlivá priľnavosť zabezpečila pneumatike Dunlop Sport BluResponse na európskom štítku známku A.
Vďaka novej generácii zmesí, optimalizovanému tvaru a špeciálnej konštrukcii má pneumatika Sport BluResponse aj výrazne menší valivý odpor. V porovnaní s predchodkyňou je valivý odpor pneumatiky nižší o 30 % a z hľadiska európskeho hodnotenia zodpovedá stupňu B. Hodnotenie B podporujú aj ďalšie výborné výkonnostné parametre pneumatiky. Medzi ne patrí znížená hlučnosť zásluhou uzavretých ramenných drážok a optimálne rozloženého tlaku, ktorý zlepšuje kilometrový dojazd.
Medzi známe automobilové značky, ktoré štandardne vybavujú svoje automobily pneumatikami Dunlop, patria Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz, Volkswagen a Porsche.
Nový štítok na pneumatikách nemal v zimnej sezóne až taký výrazný význam, tvrdí spoločnosť Goodyear Dunlop. Štítok totiž predstavuje len obmedzený obraz a neberie do úvahy kritéria výkonnosti zimnej pneumatiky, ako sú brzdenie a priľnavosť pri nízkych teplotách na snehu, či na ľade. Pri vývoji pneumatík sa berie do úvahy vyše päťdesiat kritérií, no štítok zohľadňuje len tri.
„Zatiaľ čo predajcovia po celej Európe sú o novom európskom štítku na pneumatikách a jeho požiadavkách i obmedzeniach informovaní veľmi dobre, povedomie spotrebiteľov je stále nedostatočné,“ vysvetľuje Michel Rzonzef, viceprezident divízie osobných pneumatík Goodyear pre Európu, Stredný východ a pre Afriku. „Očakávame, že štítok bude mať v tomto jarnom období výrazný vplyv na výber pneumatík do nadchádzajúcej letnej sezóny.“
Spoločnosť Goodyear Dunlop už vyrobila milióntu pneumatiku s hodnotením BA a na autosalóne v Ženeve predstavili na jej stánku dva produkty s najlepším hodnotením roku 2013: Goodyear EfficientGrip Performance a Dunlop BluResponse. Obe pneumatiky získali vo väčšine rozmerov hodnotenie B (valivý odpor) a hodnotenie A v priľnavosti na mokrej vozovke. Hodnotenie na štítku BA je momentálne na trhu najvyššie. Tretím údajom je informácia o vonkajšej hlučnosti pneumatiky.
Spoločnosť Goodyear Dunlop testuje svoje produkty v svojej vlastnej testovacej základni v Luxembursku, vo Francúzsku a v Nemecku. Svoje produkty vyvíja vo vysoko sofistikovaných inovačných centrách v Colmar-Bergu v Luxembursku a v Hanau v Nemecku. Nové nariadenie znamenalo pre spoločnosť Goodyear Dunlop s dvoma prémiovými značkami, ktoré sa snažia ponúknuť pneumatiky s čo najlepším výkonom, značné investície.
Jej pneumatiky majú vynikajúci výkon v rôznych kritériách výkonnosti a nielen v troch kritériách uvedených na štítku. Potvrdilo sa to aj počas nedávnych testov, uverejnených na jar 2013. Dunlop Sport BluResponse s rozmerom 195/65 R 15 91V je podľa popredného nemeckého motoristického magazínu Autobild jednou z víťazných letných pneumatík roku 2013. Táto pneumatika s rovnakým rozmerom zvíťazila aj v teste organizácie ACE Auto Club Europe a GTU, ktorá patrí k najväčším oficiálne uznávaným revíznym organizáciám nezávislých certifikovaných inšpektorov.
V rovnakom teste získal najnovší produkt spoločnosti Goodyear, pneumatika EfficientGrip Performance, hodnotenie „veľmi odporúčame“. Magazíny hodnotia pri testovaní výkon pneumatík na základe najmenej 15 kritérií.
Značka Goodyear uviedla na trh novú pneumatiku EfficientGrip Compact v 26 rozmeroch od 13 do 15 palcov (33,02 až 38,1 cm). Pneumatika je špeciálne navrhnutá pre menšie autá a pre vozidlá určené na premávku v meste. Pri väčšine rozmerov dosahuje novinka na európskom štítku hodnotu B v priľnavosti na mokrej vozovke a hodnotu C vo valivom odpore. Očakáva sa , že po uvedení všetkých rozmerov do predaja bude mať hodnotenie BC 85 % všetkých dostupných rozmerov. Tie budú k dispozícii od júla 2013.
Medzi kľúčové kvality novej pneumatiky EfficientGrip Compact patria výborné brzdné vlastnosti na mokrej vozovke. Zabezpečujú ich mnohé záberové hrany s extra veľkými lamelami. Lamely efektívne rozrážajú vrstvu vody, čím sa pneumatika dostáva do kontaktu so suchším povrchom rýchlejšie. Extra veľké lamely na kontaktnej ploche zostávajú dlhšie otvorené, aby rozrážali vrstvu vody efektívnejšie.
Novú pneumatiku charakterizuje aj okrúhlejší tvar jej kontúry. Pokiaľ sa pneumatika valí po mokrom povrchu, hromadí sa pred ňou voda. Okrúhlejšia kontúra znižuje toto hromadenie vody pred pneumatikou a znižuje tak riziko akvaplaningu. Nový tvar navyše zabezpečí zväčšenú kontaktnú dotykovú plochu pri brzdení: kontaktná plocha je väčšia a vodu rozráža viac hrán. Dvojité široké drážky odvádzajú vodu, zatiaľ čo stredová časť je stále v kontakte s vozovkou. Novú pneumatiku už testovalo a vysoko hodnotilo aj niekoľko významných nemeckých motoristických časopisov.späťNapíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.