Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPeugeotPontiac
PorscheQorosRace of Champ
RenaultRolls RoyceSAAB
SEATShellSkoda
SlovakiaRingsmartSpyker
Ssang YongSubaruSuzuki
TataTatraTesla
ThinkToyotaTrabant
VolkswagenVolvoWiesman
NOVINKY
Neoplatí sa podceňovať riziko odcudzenia auta (12.10.2012)

Spoločnosť Secar Bohemia začala predaj inteligentného riešenia systému GPS a GSM pre nepretržitý dohľad nad pozíciou vozidla. Systém s názvom Sherlog Vision je unikátny predovšetkým svojou cenovou dostupnosťou pre všetky kategórie vozidiel, teda i pre tie najlacnejšie vrátane ojazdených áut.
Štatistiky za Slovensko nemáme k dispozícii, no môžeme ich odvíjať od bilancie v susednom Česku. V ostatných 10 rokoch tam odcudzili, podľa štatistiky Ministerstva vnútra, dovedna 210 280 vozidiel, teda v priemere asi 21 000 ročne. Ak berieme do úvahy priemernú hodnotu odcudzeného vozidla 200 000 Kč (približne  8 000 €), dôjdeme k záveru, že ročne je krádežami áut spôsobená škoda vo výške takmer 4,5 miliardy českých korún. Vlani sa síce počet krádeží znížil na 12 393 áut, no napriek tomu zostáva kriminalita spojená s krádežami motorových vozidiel jedným z najpálčivejších problémov.
Príčin, prečo je v Českej republike také vysoké množstvo odcudzených vozidiel, je niekoľko. Okrem faktu, že objasnenosť krádeží automobilov je v Česku veľmi nízka, zlodejom hrá do kariet i silný dopyt po náhradných dielcoch na koncernové autá, teda najmä čo sa týka značiek Škoda a Volkswagen. Podľa odhadov českých kriminalistov totiž až 2/3 odcudzených automobilov, rozmontovaných na náhradné dielce, končí na vrakoviskách alebo v niektorých servisoch. Ostatok tvoria krádeže na objednávku, keď zlodeji ukradnú konkrétne vozidlo podľa požiadavky „klienta“. To je potom rôznymi spôsobmi legalizované doma v Česku alebo v zahraničí, kde ďalej jazdí...
„Zlodeji pritom paradoxne nemávajú s odcudzením vozidla zásadné problémy. Najmä lacnejšie autá totiž veľmi často nebývajú, okrem kľúčika s imobilizérom, nijako zabezpečené, a pokiaľ áno, prevažujú mechanické spôsoby zabezpečenia, ktoré skúsený páchateľ dokáže veľmi ľahko odstrániť“ hovorí Ing. Jiří Dufek, obchodný riaditeľ firmy Secar Bohemia a dodáva: „Moderné satelitné systémy, ktoré umožňujú dohľadanie odcudzeného vozidla, predovšetkým na báze GPS, nie sú zatiaľ v ČR príliš časté a spravidla ich využívajú len pri luxusných automobiloch“.
Spoločnosť Secar Bohemia, ktorá v tomto roku oslávila 20. výročie svojho vzniku a majiteľom vrátila počas svojej existencie vozidlá, prevyšujúce hodnotu 1 miliardy Kč, prichádza v týchto dňoch s cenovo atraktívnou novinkou Sherlog Vision. Tento systém, fungujúci na báze technológií GSM a GPS, ponúka nielen funkciu stráženia vozidla, ale umožňuje majiteľovi získavať aj ďalšie informácie o aute, napríklad sledovať aktuálnu polohu vozidla, či poskytnúť mu geografickú a časovú zámku. Dá sa tak ľahko a rýchlo určiť nielen, kde sa dané vozidlo v reálnom čase nachádza, ale dá sa tiež zistiť skutočnosť, že vozidlo je v pohybe mimo čas, ktorý uviedol užívateľ. Túto funkciu môže majiteľ využiť nielen pri vyhľadávaní odcudzeného vozidla, ale tiež napríklad v situácii, keď nechce, aby firemné auto jazdilo mimo pracovný čas jeho zamestnanca/šoféra. Medzi ďalšie funkcie patrí napríklad informácia o neoprávnenej jazde, prekročení rýchlostného limitu alebo správa o nízkom napätí batérie.
Cena zariadenia je  9 900 Kč (Sherlog Vision 1), a to vrátane kreditu vo výške ročných poplatkov. Variant Sherlog Vision 2, ktorý ponúka službu klientskeho centra alebo autorizáciu šoféra príveskom na kľúči vyjde na 14 000 Kč vrátane kreditu.
„Za cenu približne 5 nádrží pohonných látok získa zákazník veľmi sofistikované zariadenie, ktoré pomôže ochrániť jeho majetok“, pripomína Ing. Jiří Dufek a dodáva: „Z našich skúseností vyplýva, že rizikovou skupinou sú staršie autá (4 – 5 rokov), ktorým sa končí lízing, prípadne záruka. Práve v tomto období vozidlo mení majiteľa a vzhľadom na svoj vek už vyžaduje častejší servis a údržbu. Tieto autá vo väčšine prípadov prestávajú jazdiť do autorizovaných servisov. Toto sú hlavné faktory, ktoré vplývajú na rizikovosť ojazdených vozidiel, ktorých zabezpečenie ich majitelia podceňujú. Práve teraz si aj oni môžu dopriať komfort bezpečia, ktorý ponúka Sherlog Vision.“späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.