Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Opäť sa dostanú k slovu zimné pneumatiky (25.09.2012)

Goodyear uvádza na európsky trh pred nadchádzajúcim zimným obdobím novú vysoko výkonnú zimnú pneumatiku UltraGrip 8 Performance. Špeciálne ju navrhli do náročných podmienok, s ktorými sa vodiči počas zimného obdobia stretávajú na európskych cestách. Táto pneumatika by mala podávať spoľahlivé výkony na roztopenom ľade, snehu, aj na zľadovatenej vozovke.
Špecialisti spoločnosti Goodyear vychádzali pri jej vývoji z rozsiahleho prieskumu medzi spotrebiteľmi, ak aj z dlhodobej analýzy podmienok, vyskytujúcich sa na zimných cestách po celej Európe. Výsledky prieskumu ukázali, že je dopyt po pneumatike, ktorú charakterizujú predovšetkým jej spoľahlivé jazdné vlastnosti, brzdné parametre a priľnavosť.
„Keď sme sa spotrebiteľov pýtali, čo očakávajú od zimnej pneumatiky, bolo nám jasne povedané, že očakávania sú vysoké, predovšetkým záleží motoristom na jej priľnavosti a dôležité je tiež brzdenie," hovorí Fabien Desarcon, marketingový manažér Goodyear, zodpovedný za zimné pneumatiky. "Veľa dnešných spotrebiteľov má stále v pamäti európske cesty pred pár rokmi, keď Európu zasiahli kruté zimy. Na lekciu, ktorú vtedy dostali, stále nezabudli a na základe týchto zážitkov sú ich nároky na priľnavosť a brzdenie vyššie ako v minulosti. Aby sme splnili ich požiadavky, vyvinuli sme UltraGrip 8 Performance“.
Inak povedané, pneumatika bola vyvinutá tak, aby dokázala zabezpečiť optimálnu funkčnosť počas veľmi premenlivého zimného počasia. Úplne siliková behúňová zmes si udržiava, aj vďaka použitiu najnovšej technológie miešania, pružnosť pri nízkych teplotách a zároveň si zachováva v širokom rozsahu teplôt aj dostatočnú pevnosť.
Na snehu a všeobecne v zimných podmienkach sa pneumatika UltraGrip 8 Performance spolieha na kombináciu troch lamelových technológií, navrhnutých tak, aby poskytovali  pevnosť, ale súčasne aj vynikajúce jazdné vlastnosti na snehu. Veľmi husté rozmiestnenie hlbokých hybridných lamiel zabezpečuje  počas celej životnosti pneumatiky výbornú ovládateľnosť na snehu. Väčšie množstvo blokov, a tým zvýšený počet hrán, prispieva k celkovo lepším vlastnostiam na snehu. Pokroky dosiahnuté v jazdných vlastnostiach pneumatiky sa odrazili aj vo výsledkoch nezávislých testov, v ktorých bola (v porovnaní s konkurenciou), dosiahnutá v priemere o 3 percentá lepšia ovládateľnosť na snehu.
Pneumatiku UltraGrip 8 Performance charakterizuje okrem iného aj špeciálne navrhnutá 6 mm hlboká obvodová lamela, ktorá sa vďaka rozdeleniu blokov podieľa na lepšej bočnej priľnavosti. Pri brzdení funguje stredové rebro pílovitého tvaru ako snehový pluh, pričom pneumatika ponúka, v porovnaní s priemerom troch konkurentov, o 6 percent kratšiu brzdnú dráhu na snehu. Nepravidelný uhol hrán pílovitého tvaru zabezpečuje, že pneumatika na snehu dosahuje lepšiu trakciu. Pretože sneh sa nikdy nezaobíde bez takzvanej brečky, spoločnosť Goodyear sa postarala o to, aby široké ramenné drážky na pneumatike umožnili pri jazde jej efektívne čistenie. Väčšia kontaktná plocha v strede, spolu so širšou stopou, sa v porovnaní s predchodkyňou podieľa na lepšom brzdení a lepšom ovládaní vozidla na snehu.
Na mokrom povrchu odvádza smerový dezén s hydrodynamickými drážkami vodu do strán, a tak umožňuje pneumatike UltraGrip 8 Performance efektívnu odolnosť voči aquaplaningu, zatiaľ čo na suchom povrchu prispieva súvislé stredové rebro k presnejšiemu riadeniu a manévrovaniu.
Výsledky nezávislých testov  potvrdili, že z testovaných pneumatík poskytuje UltraGrip 8 Performance najlepšiu ovládateľnosť na mokrej vozovke a ponúka jeden z najnižších výsledkov valivého odporu.späťNapíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.