Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Bezpečná škôlka pokračuje už piaty rok (03.02.2012)

Spoločnosť Goodyear je jedným z najväčších svetových výrobcov pneumatík. Zamestnáva približne 70 000 pracovníkov a svoje produkty vyrába vo vyše 60 podnikoch v 26 krajinách sveta. V týchto dňoch spúšťa Goodyear Dunlop Tires Slovakia ďalší ročník projektu s názvom Goodyear - Bezpečná škôlka.
Hlavným cieľom je zvýšenie bezpečnosti detí z materských škôl v rámci cestnej premávky. Projekt má za sebou štyri úspešné ročníky v Česku, ale aj na Slovensku. V priebehu minulých ročníkov bol rozšírený i do ďalších krajín, konkrétne do Maďarska, Slovinska a Chorvátska. V regióne Česko – Slovensko – Maďarsko sa doteraz zapojilo do projektu takmer 2 500 materských škôl.
Vďaka najnovším inovačným technológiám a materiálom je spoločnosť Goodyear Dunlop Tires Slovakia preslávená svojím zodpovedným prístupom k bezpečnosti vodičov. V roku 2008 sa rozhodla podporiť bezpečnosť ešte viac a zamerať sa hlavne na najmenších a najohrozenejších účastníkov cestnej premávky – deti z materských škôl. Najväčším nebezpečenstvom pre tieto deti je nedostatočná informovanosť o cestnej premávke, kde platia presné pravidlá a povinnosti pre jej účastníkov.
Jedným z nástrojov, ktorý môže účinne riešiť celý rad príčin dopravných nehôd detí je prevencia  a osveta prostredníctvom dopravnej výchovy, zameranej na deti už v materských školách. „V posledných rokoch sa osvedčenou pomôckou v rámci dopravnej výchovy stalo používanie reflexných viest. Ich používanie u detí vyvoláva záujem o problematiku a chovanie sa na cestnej komunikácii. Deti pochopia rozdiely  medzi pohybom v cestnej premávke a na ihrisku, alebo v parku," uviedla Katarína Ardová Marketing & PR koordinátorka spoločnosti Goodyear Dunlop Tires.
Nosenie vesty v bežnej cestnej premávke nielen deťmi, ale aj ostatnými účastníkmi cestnej premávky (chodcami, cyklistami), uľahčuje život i vodičom, ktorí vidia pešieho  účastníka na cestnej komunikácii s väčším predstihom a môžu tak prispôsobiť svoj ​​štýl i rýchlosť jazdy.
Podľa výskumu, porovnávajúceho viditeľnosť osoby v reflexnej veste a bez nej,  vodič zaznamená chodca bez reflexnej vesty o 5 až 15 sekúnd neskôr, v závislosti na konkrétnych svetelných podmienkach. Pri rýchlosti nad 60 km/h tento rozdiel predstavuje vzdialenosť minimálne 100 metrov prejdených navyše, čo v kritickej situácii môže rozhodovať o ľudskom živote.
V rámci projektu Goodyear - Bezpečná škôlka, ktorý bol tento rok spustený 1. februára, novo registrované materské školy získajú súpravu 20 reflexných viest pre deti a dve pre pani učiteľky. Registrácia je prostredníctvom webovej stránky www.bezpecnaskolka.sk, kde sú aj ďalšie informácie k projektu, súťažiam a tipom. Rodičia sa tu dozvedia informácie, ako bezpečne cestovať s deťmi. Deti môžu navštíviť databázu online hier, maľovanky a kvízy.
Získaním súpravy reflexných viest  sa výhody pre registrované škôlky len začínajú. Napríklad tie, ktoré sa registrovali v minulom roku, získajú tento rok magnetické tabule, kde si deti môžu zábavnou formou precvičiť, ako sa zachovať v rôznych dopravných situáciách. Každoročne je pre novo aj skôr registrované materské školy pripravený rad súťaží. „Aj v tomto roku očakávame, že vysoké množstvo registrovaných škôlok sa zapojí do plánovaných súťažných a edukačných aktivít, týkajúcich sa dopravnej výchovy. Materské školy sa môžu opäť tešiť na hodnotné ceny a veľa zábavy," prezradila Katarína Ardová.späťNapíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.