Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPeugeotPontiac
PorscheQorosRace of Champ
RenaultRolls RoyceSAAB
SEATShellSkoda
SlovakiaRingsmartSpyker
Ssang YongSubaruSuzuki
TataTatraTesla
ThinkToyotaTrabant
VolkswagenVolvoWiesman
NOVINKY
Zvieratá za to nemôžu... (04.10.2011)

Allianz – Slovenská poisťovňa upozorňuje, že počet škôd, spôsobených zvieraťom, za posledné roky rastie. Zvyšujúcim sa počtom motorových vozidiel sa zhoršujú podmienky pre zver, do ktorej teritória zasiahol človek. Najmä na jeseň sú škody, spôsobené kolíziou so zvieraťom, oveľa vyššie ako inokedy.
Na jeseň v roku 2010 dosiahli škody spôsobené zrážkou so zvieraťom takmer milión eur. Presnejšie 903 666 eur (september až november). V blízkosti cestných komunikácií sa najmä v jesennom období vyskytuje množstvo potulujúcej sa zveri, a to najmä v noci a ráno, kedy môže byť viditeľnosť a aj pozornosť vodičov znížená.
Ako potvrdzujú niekoľkoročné štatistiky Allianz – SP, ktorá za posledné tri roky v jesenných mesiacoch zaznamenala nárast počtu hlásení škôd na vozidlách spôsobených kolíziou so zvieraťom, v havarijnom poistení to za minulú jeseň predstavovalo približne 4,1 percenta zo všetkých hlásených škôd.
Ak má klient uzatvorené havarijné poistenie, postup pri hlásení škody je rovnaký, ako pri akejkoľvek inej poistnej udalosti. Klient nahlási škodu poisťovni, ktorá preskúma okolnosti vzniku škody a jej rozsah; po potvrdení oprávneného nároku vyplatí klientovi náhradu škody v zmysle dojednaných poistných podmienok. Náhradu škody v poisťovni si môže motorista uplatniť aj z poistenia skiel a vybraných rizík. Už v základnom poistení je totiž kryté aj riziko stretu alebo zrážky so zvieraťom. Toto poistenie uprednostňujú skúsení vodiči, ktorí sa neobávajú havárie, ale chcú svoje vozidlo výhodne poistiť proti ďalším rizikám.
Kto nemá havarijné poistenie svojho vozidla, ťahá za kratší koniec. Avšak na kolízie vozidla a zvieraťa sa v špecifických situáciách vzťahuje aj povinné zmluvné poistenie, a to v prípade, ak sa preukáže zodpovednosť vodiča za spôsobenú škodu, najčastejšie majiteľovi hospodárskeho zvieraťa. Vtedy je škoda uhradená z povinného poistenia onoho motoristu. Takéto situácie však predstavujú v rámci povinného zmluvného poistenia len 0,1 percenta z celkového počtu hlásených škôd.
Podrobné informácie k poisteniu motorových vozidiel je možné získať na bezplatnej infolinke Allianz – SP 0800 122 222 alebo na internetovej stránke www.allianzsp.sk.späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.