Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Čoskoro rozdá karty zima (09.09.2011)

Dunlop je jedným z popredných svetových výrobcov špičkových pneumatík s impozantnou históriou úspechov v motoristickom športe. Rozsiahle skúsenosti na pretekárskom  poli viedli túto značku k zavádzaniu inovačných technológií takisto pri pneumatikách určených na bežné použitie.
Spoločnosť sa angažuje v pretekoch automobilov už od počiatku 20. storočia a niekoľkokrát pomohla stanoviť nový rekord v najvyššej dosiahnutej rýchlosti. V roku 1924 Dunlop oslávil svoj prvý triumf vo vytrvalostných pretekoch 24 hodín Le Mans a s 34 vyhranými pretekmi je najúspešnejším výrobcom pneumatík vôbec. V rokoch 2007 a 2008 boli pneumatikami Dunlop vybavené vozidlá víťazného tímu GT2 v Le Mans Endurance Series. Pneumatiky tejto značky sa osvedčili aj v pretekoch cestných automobilov po celom svete.
Dunlop sa vždy sústreďuje na zabezpečenie maximálneho pôžitku z jazdy, a preto ponúka aj bežným motoristom výkonné a odolné pneumatiky. Tie využívajú najnovšie technológie vrátane  pneumatík s technológiou RunOnFlat. Pneumatikami značky Dunlop štandardne vybavuje svoje automobily mnoho popredných svetových výrobcov, napríklad Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz alebo Porsche.
Rok 2011 je pre Dunlop veľmi významným rokom, keďže na trh uvádza nový dezén SP WinterSport 4D. Táto nová zimná pneumatika je štvrtým dezénom vysoko výkonných a mimoriadne obľúbených pneumatík. Pri uvádzaní aktuálnej novinky sme sa stretli s pracovníkmi marketingu firmy Goodyear Dunlop Tires pre Česko, Slovensko a Maďarsko Borisom Tománkom a Katarínou Ardovou. Predstavili nám nielen novú dunlopku, ale aj novinku s logom Goodyear – model UltraGrip 8.
Spoločnosť Goodyear, ako jeden z popredných svetových výrobcov pneumatík, uvádza na trh pod označením UltraGrip 8 prvú smerovú pneumatiku s patentovanou technológiou Goodyear 3D-BIS (Block Interlocking System – Systém vzájomného uzamykania blokov). Inovatívna technológia zabezpečuje lepšiu priľnavosť, kratšiu brzdnú dráhu a zároveň lepšie jazdné vlastnosti a reakcie auta pri brzdení.
UltraGrip 8 nadväzuje na vynikajúce výsledky svojej predchodkyne Goodyear UltraGrip 7+, ktorá získala významné uznania za svoje jazdné vlastnosti od mnohých popredných medzinárodných testovacích organizácií i motoristických magazínov. Spomeňme  organizáciu ADAC a časopisy Autobild, Auto Motor und Sport a Auto Express, čo je najpredávanejší britský automobilový magazín, ktorý minulú zimu v októbri prehlásil UltraGrip 7+ za „najbezpečnejšiu pneumatiku pre nadchádzajúce mesiace“. Vynikajúce výsledky dosiahol Goodyear v mnohých testoch zimných pneumatík už od uvedenia prvej generácie UltraGrip.
V súčasnosti je zimná premávka pre vodičov najnáročnejším ročným obdobím. Teploty sú nízke a podmienky na vozovke môžu  byť veľmi rôznorodé, pričom rýchle zmeny zo sucha na mokro či sneh, alebo nečakaná poľadovica, nie sú výnimkou. Zimná pneumatika teda musí podávať dobrý výkon v každom počasí, aj pri takýchto rozdielnych podmienkach. A nová pneumatika UltraGrip 8, ktorá  kombinuje niekoľko inovatívnych technológií, podľa Kataríny Ardovej umožňuje podať špičkový výkon v širokej škále zimných podmienok.
UltraGrip 8 je prvá smerová pneumatika, ktorá využíva najnovšiu generáciu vysoko efektívnej technológie 3D-BIS po celom behúni. Využíva vyšší počet lamiel v behúni pneumatiky a čím je viac lamiel, tým je lepšia priľnavosť. Vysoká hustota lamiel zabezpečuje lepšiu priľnavosť na ľade i na snehu, nakoľko lamely majú hrany, ktoré sa otvoria predtým, ako dôjde ku kontaktu s povrchom vozovky a doslova sa zahryznú  do snehu, či ľadu, čím zlepšujú priľnavosť a záber kolies. Aby však bloky poskytovali vynikajúce jazdné vlastnosti a brzdný výkon na mokrej, aj na suchej vozovke, musia byť pevné a tuhé. Preto inžinieri spoločnosti Goodyear vyvinuli pri lamelách  tzv. 3D uzamykací efekt.
K tomu nám K. Ardová povedala: „Keď sa bloky behúňa  dostanú do kontaktu s vozovkou, lamely sa pevne uzamknú vďaka špeciálnemu tvaru. Toto riešenie poskytuje požadovanú pevnosť bloku, ktorá sa pozitívne prejavuje na výborných jazdných vlastnostiach a odozve riadenia na suchej i na mokrej vozovke. Novú pneumatiku UltraGrip 8 tiež charakterizuje väčšia kontaktná plocha pneumatiky, čo vedie k lepšiemu rozloženiu tlaku v stope. Väčšia kontaktná plocha ponúka vyšší brzdný výkon a lepšiu kontrolu na ľade...“
Svojimi hlavnými smerovými drážkami v tvare V sa pneumatika UltraGrip doslova prehryzne snehom, brečkou i vodou a poskytuje lepší odvod vody alebo rozmočeného snehu. Dezén s dvojitými drážkami v tvare V – jedna drážka na odvod vody a jedna na zachytenie snehu – zabezpečuje, že pneumatika má špičkovú priľnavosť v rozmanitých zimných podmienkach. Vylepšené bočné drážky jej zároveň dodávajú lepšiu bočnú priľnavosť na snehu, ako aj na mokrej ceste. Vďaka odľahčenej konštrukcii kostry a zmesi s nízkym valivým odporom pomáha Goodyear UltraGrip 8 znížiť priemernú spotrebu pohonných látok.
Novinky spoločnosti Goodyear už vyše sto rokov zvyšujú latku pre celý automobilový priemysel. Goodyear je tiež priekopníkom inovačnej bezpečnostnej technológie RunOnFlat, ktorá vodičovi umožňuje pokračovať v jazde aj po defekte pneumatiky. V tejto oblasti je Goodyear svetovou špičkou: pneumatiky s touto technológiou sú na vozidlách  značky BMW, Mini, na výkonných modeloch Mercedes-Benz a taktiež pri ďalších značkách.
Zimné pneumatiky Goodyear UltraGrip, ktoré prvýkrát predstavili v roku 1971 a v súčasnosti sa dostáva na trh ich ôsma generácia, vždy poskytovali vynikajúce parametre. Dôkazom je aj výsledok posledných testov, kedy automobil na zimných pneumatikách Goodyear UltraGrip 7+ dokázal pri núdzovom brzdení na snehu zastaviť skôr ako na letných pneumatikách – a to na vzdialenosť šiestich dĺžok automobilu. Test, vykonaný britským automobilovým týždenníkom Auto Express, ktorý meral zároveň záber pri zrýchlení, ukázal, že pneumatiky Goodyear UltraGrip majú trikrát väčšiu priľnavosť ako testované letné pneumatiky.
Zaujímavou novinkou je aj v úvode spomínaná zimná pneumatika Dunlop SP WinterSport 4D. Ako napovedá číslica, ide o štvrtú generáciu mimoriadne obľúbených zimných pneumatík. Snaha prichádzať stále s novými inováciami vychádza z filozofie Dunlopu víťaziť vždy a všade. Presvedčivým argumentom sú rastúce úspechy spoločnosti v medzinárodnom motoristickom športe.
Tradičné drsné zimy v severnej Európe pripomenuli vodičom (dokonca aj v krajinách, kde nie sú zimné pneumatiky vyžadované zákonom) výhody voľby najlepších pneumatík pre takéto podmienky. Názov novej pneumatiky Dunlop SP WinterSport 4D je odvodený od nového lamelového systému 4D. Znamená to, že na vnútornej strane blokov má vrúbky podobné zubom na píle, čo zvyšuje výkon pri brzdení v hlbokom snehu. Na ľade je výkon pneumatiky Dunlop zvýšený vďaka zmesi, obsahujúcej polyméry, ktoré eliminujú tuhnutie zmesi pri nižších teplotách.
Dunlop SP WinterSport 4D podáva vynikajúce výkony nielen na snehu, ale aj na mokrej vozovke. Vo väčšine Európy sa chladné mesiace vyznačujú mokrými cestami, ktoré nie sú vystavené dostatku slnečných lúčov a teplu potrebnému na ich osušenie. Aby obstála aj pri týchto podmienkach, zameral sa  Dunlop na kombináciu unikátneho smerového dezénu behúňa a dynamickej behúňovej zmesi. Tá je vytvorená  tak, aby odvádzala vodu rýchlo a efektívne.
Vysoko výkonné pneumatiky Dunlop sú povestné svojou odozvou od vozovky a intenzívnejším pocitom z riadenia. To je jeden z dôvodov, prečo si Dunlop vyberajú športovo založení šoféri výkonných vozidiel, tuningové firmy a prestížni výrobcovia ako BMW, Audi, Mercedes-Benz a Jaguar ako štandardné obutie pre svoje automobily.
Na dosiahnutie vysokej úrovne odozvy pri riadení využíva pneumatika Dunlop SP WinterSport 4D systém vzájomne uzamykateľných lamiel. Pri brzdení a pri náročných podmienkach počas zatáčania sa bloky vzájomne uzamknú a poskytujú tak podobnú odozvu pri riadení a brzdení ako letná pneumatika na suchom povrchu.     
Pneumatika Dunlop SP WinterSport 4D je dostupná v 31 variantoch rozmerov, od 195/65R16 do 255/35R19, čím pokrýva viac ako osem z desiatich vozidiel na trhu pneumatík s vysokým výkonom.   
    Značka Dunlop bola odporúčaná v testoch organizáciou ADAC Motorwelt/ÖAMTC a Stiftung Warentest. ADAC, popredný nemecký autoklub, pridelil tejto pneumatike štyri roky po sebe hodnotenie „obzvlášť odporúčame“ a popísal ju ako „veľmi vyváženú pneumatiku, veľmi dobrú vo všetkých bezpečnostných disciplínach, s najvyššími známkami na mokrom povrchu“. ÖAMTC, rakúsky náprotivok ADAC, uviedol hodnotenie „veľmi odporúčame“ a popisoval pneumatiku ako “veľmi vyváženú, dobrú na snehu a veľmi dobrú na suchých vozovkách”.
    Auto Bild, najväčší európsky motoristický magazín, vykonával svoje testy zimných pneumatík pri použití obutia s rozmerom 195/65R15 na Volkswagene Golf VI. Značka Dunlop opäť získala celkovo výborné ohodnotenie, pričom jej pneumatika bola označená za „vynikajúcu zimnú pneumatiku so špičkovým výkonom v každom počasí.“







späť











Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.