Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
NOVINKY
Tri štvrtiny slovenských vodičov ide do sveta bez poistky (27.06.2011)

Napriek tomu, že počet dopravných nehôd v posledných rokoch relatívne klesá, policajti zvyčajne s blížiacim sa obdobím letných prázdnin zdvíhajú varovný prst. Začiatok júla a koniec augusta sú tradičné mesiace, kedy dochádza k prudkému nárastu dopravných nehôd s často tragickými následkami.
Pravdepodobnosť, že vodič motorového vozidla bude súčasťou dopravnej nehody sa výrazne zvyšuje. Ako vyplýva z prieskumu prvej on-line poisťovne Genertel, havarijné poistenie nemá v súčasnosti až 74 % slovenských vodičov. Dôvodom je zrejme jeho vysoká cena, zložité dojednávanie a spoluúčasť bežne vo výške až do 30 %.
Dopravné štatistiky hovoria jasne. Okrem častejších stretov motoristov s cyklistami a chodcami sú júl a august obdobím dopravných nehôd, ktoré môžu náklady na dovolenku výrazne predražiť. V tej súvislosti je prekvapujúce, že až tri štvrtiny slovenských vodičov sa vyberie na dovolenku bez havarijnej poistky.
S elegantným riešením (nielen pre prázdninové mesiace) prišla pred niekoľkými týždňami ako prvá on-line poisťovňa Genertel. Jej nový produkt – mini havarijné poistenie – ročne kryje poistné udalosti až do výšky 1 000 eur. A to za cenu, ktorá sa začína na sume 29 €.
„Sme tu pre zodpovedných a inteligentných vodičov, ktorí rozmýšľajú dopredu. Ponúkame im unikátny produkt za bezkonkurenčnú cenu. Mini havarijné poistenie – vzhľadom k nulovej spoluúčasti – je výhodné i pre vodičov, ktorí už majú klasické havarijné poistenie,“ zdôrazňuje Miroslav Chovan, riaditeľ pobočky Genertel na Slovensku.
Tabuľky dopravných nehôd evidujú – podľa údajov Ministerstva vnútra SR z roku 2010 – že najviac nehôd s následkom smrti bolo v Bratislavskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. Vo všetkých s výnimkou Bratislavského a Trnavského kraja bola hlavnou príčinou dopravných nehôd nedovolená rýchlosť.
Významnou mierov sa na nehodovosti podieľali šoféri s vodičskou praxou do 5 rokov a motocyklisti, ktorí sú v lete pravidelnými účastníkmi stretov s motorovými vozidlami.
„Letný stres za volantom a horúčavy majú vplyv i na viacero dopravných nehôd, ktoré si vodiči spôsobia vlastnou neopatrnosťou, či nepozornosťou na parkoviskách pri obchodných centrách, najmä pri cúvaní alebo aj neprispôsobením štýlu jazdy okolnostiam, respektíve dopravným obmedzeniam, ktoré bývajú v lete pomerne časté,“ dodáva Chovan.
Mini havarijné poistenie od Genertelu je ihneď dostupné pre všetkých vodičov; využiť ho môžu aj majitelia automobilov starších ako päť rokov. Vodiči môžu získať tento produkt bez podpisu, ako súčasť zmluvy o povinnom zmluvnom poistení, pričom majú až 30 dní na zaplatenie poistného.
Celkom nový model poistenia na Slovensku, ktorý zaviedol Genertel, kombinuje využitie inovatívnych technológií, priaznivých pre klienta a profesionálne, stabilné finančné zázemie skupiny Generali Group.
Spoločnosť Genertel poisťovňa pôsobí na slovenskom trhu oddelene a nezávisle od spoločnosti Generali Slovensko. Obe spoločnosti sú členmi skupiny Generali PPF Holding, spoločného podniku skupiny
PPF Group a skupiny Generali Group v krajinách strednej a východnej Európy. Skupina Generali Group je v kontinentálnej Európe lídrom na trhu priameho poistenia s vyše 20-ročnými skúsenosťami a úspešnými spoločnosťami, patriacimi do skupín CosmosDirect v Nemecku, Genertel v Taliansku a Maďarsku, či Generali France.
Skupina Generali, ktorú založili v roku 1831 v Terste, je vedúcim hráčom na globálnom poisťovacom a finančnom trhu. Dnes je jedným z najväčších poskytovateľov poistenia v Európe a najväčším poskytovateľom životného poistenia v Európe. Skupina takisto patrí k najvýznamnejším svetovým správcom aktív s aktívami v celkovej hodnote vyše 400 miliárd eur. S vyše 100 000 predajcami v zamestnaneckom pomere, ktorí slúžia 70 miliónom klientov v 68 krajinách, zastáva Generali vedúcu pozíciu v západnej Európe a nadobúda čoraz významnejšie miesto vo východnej Európe a Ázii.späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.