Vyhľadávanie:
Podľa značky:
logo
ZNAČKA
AbarthAcuraAlfa Romeo
AllianzAlpinaAro
Aslalom 2012Aston MartinAudi
AutoslalomBentleyBMW
BugattiBuickCadillac
CaterhamChevroletChrysler
CitroenCupraDacia
DodgeDonkervoortEssen EMS
EuroNCAPFerrariFIAT
FiskerFordFrankfurt2011
Geneva2011GoodyearGumpert
HamannHondaHummer
HyundaiInfinitiIsuzu
IVECOJaguarJeep
KiaKoenigseggKTM
LadaLamborghiniLancia
Land RoverLexusLincoln
LotusMaseratiMaybach
MazdaMcLarenMercedes-Benz
MiniMitsubishiMorgan
NissanOpelPagani
PeugeotPontiacPorsche
QorosRace of ChampRenault
Rolls RoyceSAABSEAT
ShellSkodaSlovakiaRing
smartSpykerSsang Yong
SubaruSuzukiTata
TatraTeslaThink
ToyotaTrabantVolkswagen
VolvoWiesman
EXKLUZÍVNE
Luxus nad luxus a to všetko v elektrine (07.09.2021)

Mercedes-Maybach rozširuje svoje portfólio produktov o luxusné plne elektrické SUV, vyhotovené na základe modulárnej architektúry pre elektrické vozidlá luxusnej a vyššej triedy. Značka  Mercedes-Maybach tak prostredníctvom konceptu EQS poskytuje konkrétny pohľad na prvý plne elektrický sériový model tradičnej luxusnej značky. Koncepčné SUV je založené na modulárnej architektúre pre elektrické vozidlá luxusnej a vyššej triedy od značky Mercedes-Benz a prenáša exkluzivitu značky Maybach do mobility budúcnosti.
Unikát, ktorý nemá ďaleko od sériovej verzie, ukazuje typické identifikačné znaky Maybach, ako je hodnotné dvojfarebné lakovanie, avšak s inovatívnou technológiou pohonu prináša aj výrazne progresívnejšiu prezentáciu značky. V interiéri sa z oblasti zadných sedadiel vďaka riaditeľským sedadlám a balíku na prevádzku so šoférom stalo komfortné miesto na prácu alebo oddych. To všetko dopĺňajú exkluzívne detaily ako nové panely dverí, v ktorých sa nachádzajú lakťové opierky, vytvorené ako hodnotné bočné panely. Ďalším príkladom sú ozdobné prvky s bielym klavírovým lakom a materiály morskej modrej farbe, ktoré vo vozidle vytvárajú atmosféru s pocitom pohodlia ako na ušľachtilej jachte.
Značka Mercedes-Maybach je od nepamäti symbolom najnovšej techniky, ako aj precíznej a exkluzívnej ručnej práce. Je považovaná za priekopníka v definovaní luxusu, štýlu a statusu. Mercedes-Maybach je legenda, ktorá sa necháva objaviť vždy nanovo. V roku 1921 začali Wilhelm a Karl Maybach (viď sekcia história na portáli autoshow.sk) s konštrukciou automobilov, pričom si stanovili cieľ vytvoriť „to najlepšie z najlepšieho". Práve táto ambícia už 100 rokov vytvára jedinečný charakter značky Mercedes-Maybach.
Zákazníci značky Maybach hľadajú niečo mimoriadne a ambíciou je prekonať ich očakávania. Táto značka má najvyššie štandardy, pokiaľ ide o exkluzivitu a individuálnosť, elegantný dizajn a dokonalé umenie remeselnej výroby, či najnovšiu techniku. Vek zákazníkov na hlavných trhoch v Číne, Rusku, Južnej Kórei, USA a Nemecku je v priemere čoraz nižší, preto sa mení aj definícia luxusu.
„Mnohí zo zákazníkov značky Mercedes-Maybach sú vo veľkej miere digitálne prepojení a kladú najvyššie nároky na naše digitálne riešenia. Okrem toho od značky, pre ktorú sa rozhodnú, očakávajú, že bude zastávať hodnoty trvalej udržateľnosti a prevezme zodpovednosť za životné prostredie. Koncept Mercedes-Maybach EQS spĺňa všetky tieto body a progresívnejším spôsobom stelesňuje výnimočný luxus: plne elektrické hnacie ústrojenstvo umožňuje nielen dôslednú trvalo udržateľnú mobilitu, ale aj nový rozmer uvoľnenia pre cestujúcich,“ uviedla Britta Seeger, členka predstavenstva Daimler AG a Mercedes‑Benz AG, zodpovedná za odbyt.
„Koncept Mercedes-Maybach EQS predstavuje prechod tradičnej luxusnej značky na progresívnejšiu, plne elektrickú budúcnosť. Ako každý Maybach, aj tento koncept je symbolom sofistikovaného luxusu vo všetkých detailoch. Koncepčné auto, ktoré nemá ďaleko od sériovej verzie, je dôkazom toho, že najnovšia technika elektrického pohonu a pokrokový infotainment s hyperobrazovkou MBUX vytvárajú dokonalé spojenie s umením remeselnej výroby, typickým pre značku Maybach. Táto kombinácia precízne prepracovaných detailov vytvára jedinečný zážitok z automobilového luxusu,“ uviedol Philipp Schiemer, vedúci skupiny vrcholových vozidiel Mercedes-Benz AG a predseda vedenia spoločnosti Mercedes-AMG.
Plynulé prechody bez prerušení a hrán sú charakteristickými znakmi plynulého dizajnu. Expresívne plošné tvary sú ďalšími charakteristickými poznávacími znakmi. Množstvo pochrómovaných aplikácií zase vytvára kontrasty, ktoré sú typické pre túto značku. Zvýraznené podbehy kolies s krytmi výrezov kolies vo vysokolesklej čiernej farbe zvýrazňujú silu a emocionálnosť.
Vzpriamená predná časť s obložením chladiča s čiernym panelom plynule prechádza do prednej kapoty, ktorá zasahuje až k podbehom kolies a predných svetlometov. Svetelné jednotky s LED, ktoré sú lemované sieťkou emblému Maybach s malými otvormi, vyžarujú svetlo pomocou individuálnych diamantových blokov. Detailne vypracované vertikálne prúžky Maybach s ušľachtilým trojrozmerným vzhľadom sú pochrómované a sú zvýrazňujúcim prvkom chladiča s novou, inovatívnou technológiou masky chladiča s čiernym panelom.
Ušľachtilo pochrómované, detailne vypracované lamely sa nachádzajú aj na otvore nárazníka na prívod vzduchu. Tento nápadný dizajnový prvok je znova uchytený pod držiakom evidenčného čísla vozidla v zadnej časti v nárazníku. Klasický nápis Maybach na prednej kapote, vzpriamená hviezda Mercedes a pozdĺžne nasadená, pochrómovaná ozdobná lišta v strede kapoty sú oslavou tradície.
Ďalším podstatným identifikačným znakom je pre túto značku charakteristické dvojfarebné lakovanie v čiernej metalíze a zirkónovej červenej metalíze s jemným pochrómovaným prúžkom, ktorý vytvára optickú deliacu čiaru. Veľké pochrómované plochy sa tiahnu nielen ponad otvory na prívod vzduchu a difúzor v prednej a zadnej časti, ale lemujú aj bočné okná s dynamicky prechádzajúcim pochrómovaným lemovaním s trojrozmerným vyhotovením. Aj stĺpiky B sú pochrómované a boli exkluzívne zušľachtené subtílnym vzorom emblému značky. Na stĺpiku D sa nachádza písmeno M označujúce značku Maybach.späť


Napíšte nám
Copyright © 2009 Autoshow.sk Dizajn a programovanie Atalon, s.r.o.